Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-01-15 19:41:47 przez eb

Opozycyjni radni: pacjenci nas inspirowali

Po wczorajszym, wygranym procesie trzej radni z klubu Chcemy Dobrego Gospodarza rozesłali do mediów swoje oświadczenie. - To mieszkańcy wygrali – piszą w nim. Jednocześnie zapewniają, że będą kontynuować swoją działalność. Poniżej prezentujemy pełny tekst Oświadczenia.

Klub Radnych Chcemy Dobrego Gospodarza informuje mieszkańców Ziemi Bocheńskiej, że radni tworzący w/w klub : Stanisław Cefal, Witold Kowalski i Izydor Wróbel wygrali sprawę, jaka toczyła się w Sądzie Rejonowym w Bochni II Wydział Karny.

Zostaliśmy oskarżeni z oskarżenia prywatnego, złożonego przez dyrektora SP GZOZ Gmina Bochnia – Katarzynę Kupisz na podst. art. 212 KK o pomówienie Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej, co mogło rzekomo skutkować poniżeniem go w opinii publicznej, oraz narazić go na utratę zaufania potrzebnego dla prowadzenia jego działalności.

W wyroku ogłoszonym w dn. 14.01.2020 r Sąd Rejonowy, oddalił zarzuty krytykowanych przez nas osób, które zarządzają gminnym ZOZ-em, a które powołane zostały przez obecne władze samorządowe Gminy Bochnia.

Naprawdę jednak w tym procesie wygrali mieszkańcy gminy – pacjenci SP GZOZ Gminy Bochnia. Bo to właśnie oni inspirowali nas do takiego działania. Mamy nadzieję, że kontrola z NFZ na stałe zmieni sytuację w podbocheńskich ośrodkach zdrowia. Władze gminy i zatrudnieni przez nie urzędnicy przekonali się, że nie mogą agresywnie reagować na wszelką krytykę i zwalczać takimi metodami ludzi posiadających odrębne zdanie.

Jednocześnie radni, sołtysi i zwykli mieszkańcy gminy otrzymali ważny sygnał, że można konsekwentnie egzekwować od najwyższych urzędników gminy Bochnia, aby rzetelnie wypełniali swoje obowiązki dotyczące różnych dziedzin życia gminnej społeczności.

Na koniec pragniemy podkreślić, że mimo swojej nazwy „prywatny akt oskarżenia” skierowany przeciw nam (obsługa prawna przez kancelarię adwokacką z Krakowa) został opłacony przez dyrektor K. Kupisz z publicznych pieniędzy SP GZOZ. Obawiamy, się że przyznany nam przez Sąd Rejonowy zwrot kosztów zastępstwa procesowego (ok. 3,5 tys. zł) sfinansowany będzie w identyczny sposób. Będziemy to monitorować.

Obiecujemy mieszkańcom, że będziemy się nadal przeciwstawiać niekompetencji i arogancji osób zatrudnianych ze środków publicznych.

Przewodniczący Klubu Radnych
Chcemy Dobrego Gospodarza
Izydor Wróbel