Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-12-18 20:27:25 przez eb

Orszak Trzech Króli również w Bochni!

Przygotuj koronę!

6 stycznia przyszłego roku, w Święto 3 Króli, Bochnia dołączy do ponad 700 miast i miasteczek w całej Polsce i poza jej granicami, w których zorganizowany zostanie Orszak Trzech Króli.
Będzie to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach naszego miasta.

/media/user/images/upload/Grudzien/2019/orszak_plakat.pngPrzedsięwzięcie to zrodziło się jako oddolna inicjatywa różnych wspólnot, pomyślana jako przywracanie tradycji wspólnego kolędowania. To wydarzenie religijne - i kulturalne zarazem.

Bocheński Orszak będzie mieć charakter zlotu gwiaździstego. Z każdej parafii wyjdzie osobny orszak. Po ich połączeniu w centrum miasta uczestnicy wejdą wspólnie na Plac Sanktuaryjny przed Bazyliką św. Mikołaja, gdzie odbędzie się pokłon, złożony przez monarchów przed Świętą Rodziną, oraz wspólne kolędowanie.

Każdy może przyłączyć się do swoich parafialnych orszaków niezależnie od wieku. Organizatorzy podkreślają, że mile widziane są przebrania. Dla posiadaczy najbardziej oryginalnych strojów (w kategorii junior) przewidziany jest konkurs ze słodkimi nagrodami.

Każdy uczestnik otrzyma od organizatorów koronę. Dla tych, którym teksty kolęd sprawiają trudność, przewidziano orszakowe śpiewniki.

Foto: http://orszak.org/