Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-26 18:13:34 przez system

Os. Niepodległości: „egipskie ciemności”

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 26 listopada radna Marta Babicz zgłosiła interpelację, w której domaga się naprawienia oświetlenia na największym bocheńskim osiedlu – Niepodległości.

- Od kilku tygodni staram się o naprawę nieświecącej lampy. Jest ona jedynym źródłem światła pozwalającym na w miarę bezpieczne pokonanie bardzo niewygodnych, nawet w dzień, schodów. Prowadzą one do szkoły, kościoła i pobliskiego marketu. W ostatnich dniach doszło tam po zmroku do kilku poważnych upadków. Ludzie boją się ponadto, że zostaną w tym miejscu napadnięci i pobici lub obrabowani - czytamy w piśmie radnej.

  • *

Marta Babicz jest zbulwersowana sposobem zachowania się wzywanych do usunięcia awarii ekip. Jej zdaniem „eksperci” interweniowali już kilkakrotnie, jednak zawsze kończyło się to na „kilku uderzeniach w lampę, po czym następował odjazd fachowców”. - Ile tygodni czy miesięcy trzeba czekać na naprawę lampy? Z czyich pieniędzy pokrywane są wielokrotne przyjazdy firm naprawczych do ciągle tej samej awarii? Czy stać nas na zatrudnienie ludzi, którzy zupełnie nie radzą sobie z poleconymi zadaniami? Jak długo jeszcze firma „Tauron” będzie drwiła z obywateli, dzięki którym prosperuje? – pytała radna.