Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-21 10:37:55 przez system

Oszuści z Brzeska sprzedali piasek zamiast miedzi

Policjanci z Bochni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oszukali pracownicę punktu skupu złomu zyskując na tym procederze blisko 1700 złotych. Oszuści zaoferowali kobiecie do sprzedania „pył miedziany” w ilości 141 kg.

Wkrótce okazało się, że w workach nie było drogiego metalu tylko piasek, wyglądem przypominający opiłki miedzi. Za oszustwo sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Mężczyźni pojawili się w jednym z punktów skupu złomu na terenie powiatu bocheńskiego 13 września 2016 roku. Na miejscu zastali kobietę, której powiedzieli, że mają do sprzedaży pył miedziany i na dowód tego pokazali kilka worków z opisaną zawartością. Oszustom udało się wmówić kobiecie, że towar, który zaoferowali do sprzedaży to miedź, a dokonując transakcji zainkasowali za to 1698 złotych.

Kiedy odjechali z miejsca kobieta jeszcze raz uważnie sprawdziła zawartość worków i wtedy zorientowała się, że to co kupiła to nie miedziany pył tylko piasek, wyglądem przypominający ten kolorowy metal. O fakcie oszustwa pokrzywdzona powiadomiła telefonicznie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, który na miejsce wysłał policjantów.

Działania operacyjne doprowadziły policjantów do oszustów, którymi byli dwaj mieszkańcy Brzeska. Ojciec i syn usłyszeli zarzut oszustwa za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Jeden z mężczyzn zagrożony jest większą karą z uwagi na to, iż działał w tzw., recydywie, mając na koncie wyroki za inne oszustwa.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci w dalszym ciągu sprawdzają, czy ofiar przestępczej działalności mężczyzn jest więcej.