Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-12-12 19:17:20 przez eb

Paczka Mikołajkowa dla polskiego dziecka na Wileńszczyźnie

Relacja Stanisława Dębosza

Dobiegła końca tegoroczna zbiórka darów, w ramach Akcji Paczka Mikołajkowa dla Polskiego dziecka na Wileńszczyźnie. Udało się zebrać wiele przydatnych produktów spożywczych, słodycze i środki chemii gospodarstwa domowego. Z tego zrobiliśmy około 300 paczek które przekazaliśmy dzieciakom w Duksztach, Rzeszy, Korwiu, Podborzu, Butrymańcach oraz Rakańcach.

Radości i szczęścia nie było końca. Dzieci czekały na Mikołaja z Polski.
Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, nauczycielom oraz uczniom.

Oto lista szkół zaangazowanych w naszą akcję:
I Liceum Ogólnokształcące, Szkoła podstawowa nr1, Szkoła podstawowa nr 2, Szkoła podstawowa nr 5, Szkoła podstawowa nr7, Szkoła podstawowa w Dąbrowicy, Dziewinie, Jodłówce, Kamionnej, Kierlikówce, Mikluszowicach, Nowym Wiśniczu, Połomiu Dużym, Rzezawie, Starym Wiśniczu, Trzcianie, Przedszkole Bajkowa Kraina z Kobylca i Sufczyna, Zespół Szkół Ekonomicznych w Bochni, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie pracownicy Urzędu Miasta w Bochni, Polskiej Spółki Gazownictwa oraz wielu osobom prywatnym.

Cztery dni spędzone Wileńszczyźnie to czas spotkań, rozmów z Polakami tam mieszkającymi. Dla Rodaków na kresach to czytelny znak, że Ojczyzna o nich pamięta i za to nam wszystkim, za moim pośrednictwem, serdecznie dziękują.