Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-08-14 22:31:38 przez KacperGlod

Parafia św. Jana: Pożegnano ks. Prałata Kazimierza Kapcię

Po 21 latach ks. Prałat Kazimierz Kapcia zakończył posługę kapłańską w parafii św. Jana Nepomucena w Bochni. Wczoraj o 11:30 odbyła się Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem Arcybiskupa Henryka Nowackiego.

Wśród licznie przybyłych duchownych uczestniczyli w niej księża z okolicznych parafii w tym Dziekan Dekanatu Bochnia-Wschód ks. Prałat Ryszard Podstołowicz oraz aktualni i byli wikariusze parafii.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych ze Starostą Bocheńskim Adamem Kortą na czele, oraz zastępcy Burmistrza Miasta Bochnia Robert Cerazy i Gustaw Korta oraz wójt Gminy Bochnia Marek Bzdek wraz zastępcą Eweliną Makowską.

Obecni byli również przedstawiciele stowarzyszeń i grup nieformalnych. Najliczniejsza grupę stanowili parafianie, członkowie parafialnych organizacji katolickich.

Ksiądz Prałat Kazimierz Kapcia urodził się 30 grudnia 1953 r. w Woli Nieszkowskiej. W 1972 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a święcenia kapłańskie przyjął w 1978 roku. W latach 90. pełnił funkcję proboszcza w Rożnowie, a od roku 2002 obejmował obowiązki proboszcza w parafii św. Jana Nepomucena w Bochni.

/media/user/images/upload/Sierpien/Sierpień 2023/KsPralatKapcia.jpg

Fot. UM Bochnia