Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-01-17 23:36:42 przez Czas2012

Parkomat-ładowarka - można już z niej korzystać

Na parkingu przy sklepie Floris „Społem” PSS umiejscowiony został parkomat SpazioEvo. To innowacyjny projekt zakładający połączenie usługi parkowania z ładowaniem.

To pomysł który niewątpliwie wpływa na upowszechnienie punktów ładowania i elektromobilności, dla osób które parkują w strefie i przy okazji np. zakupów mogą doładować swój pojazd elektryczny, wykorzystując czas postoju.

Ładowarka sterowana z poziomu parkomatu gdzie dokonuje się zakupu kartą płatniczą lub monetami wyposażona jest w dwa gniazda o mocy odpowiednio 4,6kW (1 faza) i 11 kW (3 fazy) – z przeznaczeniem dla pojazdów korzystających ze złącza Typu 2.

Umożliwienie płatności kartą i monetami, bez konieczności rejestracji w odrębnym systemie lojalnościowym, upowszechnia dostęp, czyniąc z parkomatu i ładowarki dostępne publicznie dwa stanowiska do ładowania.

Długość postoju jest ograniczona limitem kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na ładowanie, ale dobór mocy umożliwia wydłużenie postoju, jeśli Użytkownik chce ładować się wolniej, korzystając przy tym z uroków miasta Bochnia.

Moc 11 kW umożliwia szybsze doładowanie, co w przypadku aut o pojemności akumulatorów z przedziału 40-50 kW, realnie umożliwia doładowanie pojazdów podczas średniego czasu postoju np. 2h o blisko 50%.

Info: UM Bochnia