Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-04-11 14:53:09 przez system

Pechowy weekend dla opli

To nie był dobry weekend dla właścicieli opli. Aż 3 z 5 zanotowanych przez policję zdarzeń miało miejsce z udziałem właśnie tej marki pojazdów.

9 kwietnia, godzina 8:13, Lipnica Murowana – kolizja drogowa
Kierowca osobowego opla astra, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie dostosował się do znaku drogowego „Stop”, wjechał na drogę nie ustępując pierwszeństwa przejazdu osobowemu mitsubishi, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi.

9 kwietnia, godzina 16:23, Siedlec – Kolizja drogowa
Kierująca oplem astra, na skrzyżowaniu dróg, w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo, nie zachowała ostrożności, doprowadzając do kolizji drogowej z pojazdem, którego kierowca oczekiwał na możliwość wjechania na drogę z pierwszeństwem przejazdu. Oboje byli trzeźwi, sprawca zdarzenia został ukarany mandatem i punktami karnymi.

10 kwietnia, godzina 10:35, Bochnia, ul. Konstytucji 3-go Maja – kolizja drogowa
Kierowca opla corsa, na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa osobowemu volkswagenowi, doprowadzając do kolizji drogowej. Kierowcy trzeźwi, sprawca ukarany mandatem i punktami karnymi.

10 kwietnia, godzina 10:36, Jodłówka – wypadek drogowy
Kierujący motocyklem marki Suzuki wskutek kolizji z innym motocyklem utracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w betonowy mostek wjazdowy. Wskutek zdarzenia złamał nogę. Ponadto okazało się, że chłopak nie posiadał prawa jazdy, a motocykl nie był zarejestrowany i nie był ubezpieczony. Drugi motocyklista, 19-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, również nie posiadał prawa jazdy i poruszał się niezarejestrowaną i nieubezpieczoną Hondą CRF 250, nie posiadając do tego uprawnień. 19-latek nie odniósł obrażeń i na miejscu zdarzenia został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych za kierowanie bez uprawnień motocyklem niedopuszczonym do ruchu.

Motocyklista, który trafił do szpitala, 17-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, również może spodziewać się surowej kary za jazdę bez prawa jazdy motocyklem niedopuszczonym do ruchu. Sprawa będzie szczegółowo wyjaśniana przez wydział dochodzeniowo-śledczy Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

10 kwietnia, godzina 18:30, Połom Duży – kolizja drogowa
Kierowca osobowego fiata punto nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go oplem astra i wskutek nieostrożnej jazdy uderzył w tył opla. Kierujący byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem i punktami karnymi.