Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-01 13:16:16 przez system

Pechowy weekend dla posiadaczy volkswagenów

Miniony weekend na drogach powiatu bocheńskiego obfitował w kolizje drogowe. Wyjątkowego pecha mieli w nich posiadacze volkswagenów polo. Poniżej przedstawiamy opis zdarzeń.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Olchawie do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował samochodem marki volkswagen passat, będąc w stanie po użyciu alkoholu (0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a w najbliższym czasie zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie sprawcy wykroczenia.

Policjanci z Nowego Wiśnicza zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego pontiaca, który znajdował się w stanie nietrzeźwości (1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). W trakcie sprawdzenia mężczyzny w systemie informatycznym policji okazało się, że ma orzeczony czynny zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez krakowski sąd. Ponadto okazało się że mężczyzna jest poszukiwany przez krakowską policję, celem zatrzymania i doprowadzenia do Prokuratury. Mieszkaniec Krakowa został zatrzymany i osadzony w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni.

Zgodnie z nowymi przepisami kierowca odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym, które jest zagrożone karą grzywny, ograniczeniem wolności, pozbawieniem wolności do lat 2, zakazem prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, oraz obowiązkową nawiązką na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Kierowanie pojazdem bez uprawnień, które kierowca utracił w związku z uprzednim orzeczeniem środka karnego zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni dokonali zatrzymania do kontroli drogowej 18-letniego mężczyzny, który kierując osobowym golfem, w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h (przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h). Kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz ukarano mandatem
i punktami karnymi. Zgodnie z nowymi przepisami przez najbliższe 3 miesiące będzie musiał zapomnieć o kierowaniu samochodem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości (2,84 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), kierował samochodem VW polo jadąc przez Wolę Nieszkowską. Chwilę później okazało się, że 28-latek nie ma prawa jazdy.
W najbliższym czasie sprawą mężczyzny zajmie się prokuratura i sąd.

Z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Bochni skontaktował się lekarz bocheńskiego szpitala, który poinformował, że na oddział ratunkowy zgłosiły się osoby, które twierdzą, że uczestniczyły w zdarzeniu drogowym. Na miejscu okazało się, że byli to mieszkańcy Bochni, którzy uczestniczyli w zdarzeniu drogowym na ul. Partyzantów. Nie potrafili określić okoliczności i dokładnego miejsca zdarzenia. Mieli być pasażerami czerwonego samochodu. Policjanci prowadzący czynności ustalili, że kierujący volkswagenem polo, jadąc drogą szutrową odchodzącą od ulicy Partyzantów, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia pasażerka pojazdu doznała obrażeń ciała w postaci ogólnych potłuczeń ciała i pozostała na obserwacji w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Policja wyjaśnia okoliczności zaistniałego zdarzenia. Chwilę po zdarzeniu zatrzymano dwie osoby podejrzane o kierowanie osobowym volkswagenem, które pozostają do dyspozycji Wydziału Dochodzeniowe-Śledczego.

Kierujący samochodem renault w Siedlcu, na drodze K 94, jadąc od strony Krakowa w kierunku Łapczycy zderzył się z sarną, która nagle wybiegła przed nadjeżdżający pojazd z jego prawej strony. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód samochodu, a sarna poniosła śmierć na miejscu.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie kontroli drogowej zatrzymali kierowcę hondy accord, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 129 km/h, czym przekroczył dozwoloną prędkość o 79 km/h. Na podstawie art. 135 ust 1 pkt 2 zatrzymano mu prawo jazdy. Mężczyzna przez najbliższe 3 miesiące będzie musiał się powstrzymać od kierowania pojazdami mechanicznymi.