Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-08-29 20:33:21 przez system

Pieniądze dla OSP z Urzędu Marszałkowskiego

Dziś wicemarszałek Stanisław Sorys przekazał umowy na przekazanie wparcia finansowego dla jednostek OSP z powiatów bocheńskiego i brzeskiego. W sumie do naszych powiatów trafi 267 tys. zł, które strażacy przeznaczą na nowoczesne samochody, sprzęt ratowniczy i odzież ochronną oraz modernizację i przebudowę remiz.

Wszystko to w ramach dwóch konkursów: Bezpieczna Małopolska 2018 i Małopolskie Remizy 2018.

Za otrzymane w konkursie „Bezpieczna Małopolska” środki, w wysokości ponad 67 tys. zł, druhowie z powiatu bocheńskiego (OSP Muchówka, Nowy Wiśnicz, Kamionna, Trzciana, Bełdno) i powiatu brzeskiego (OSP Bielcza, Przyborów, Borzęcin Górny, Tworkowa, Iwkowa, Porąbka Iwkowska) kupią dobrej jakości sprzęt. Jednostki zyskają m.in.: kamerę termowizyjną, agregat powietrzny i prądotwórczy, akumulatorowy maszt oświetleniowy LED, pompę szlamową, miernik jednogazowy, sygnalizator bezruchu oraz kilka kompletów odzieży ochronnej do zadań bojowych.

W ramach konkursu „Małopolskie Remizy” zyskają także obydwa powiaty. Już wkrótce zostaną tam przeprowadzone remonty w remizach, a także w bliskim ich otoczeniu. W powiecie bocheńskim prace zaplanowano w jednostkach OSP w: Łapczycy, Grobli, Lipnicy Górnej, Trzcianie i Rozdzielu. Z kolei w powiecie brzeskim zmodernizowana i wyremontowana zostanie remiza w Zaborowie. Łączny koszt dotacji dla tych dwóch powiatów w ramach tegorocznej edycji konkursu wyniesie nieco ponad 200 tys. zł.
Wsparcie dotyczy 258 małopolskich jednostek OSP. Trafi do nich ponad 5,2 mln zł, z czego niemal 3 mln na remonty remiz, a ponad 2,2 mln zł na zakup samochodów i sprzętu