Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-09-22 15:33:40 przez system

Pierwsza działka w powiatowej strefie wydzierżawiona

Starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz wicestarosta Józef Mroczek podpisali umowę dzierżawy na pierwsze działki w Powiatowej Społecznej Strefie Aktywności Gospodarczej w Bochni.

Umowa została podpisana z Tomaszem Tobiaszem właścicielem firmy TTM na 10 lat i obejmuje nieruchomość o łącznej powierzchni 0,4217 ha, na której powstanie zakładu produkcji maszyn do obróbki metalu. Docelowo firma TTM zatrudni w strefie 20 osób.

- Ktoś może zapytać, po co powiatowa strefa jest potrzebna, skoro miasto Bochnia dysponuje terenami z przeznaczeniem na działalność gospodarczą znajdującą się blisko autostrady? Podjęto decyzję, aby włączyć się w rozwój przedsiębiorczości na terenie powiatu, korzystając z możliwości, jakie stworzył wojewoda, który przekazał działkę oraz marszałek Województwa Małopolskiego, przeznaczając znaczącą część środków na realizację i przygotowanie tej strefy. Powiatowa strefa powstała przede wszystkim z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach – wyjaśniał starosta.

- Zdecydowałem się na dzierżawę działki w powiatowej strefie po pierwsze ze względu na wielkość działki, a po drugie mogę zacząć budowę od zaraz, gdyż nie muszę ponosić kosztów związanych z zakupem działki, a za pieniądze przeznaczone na zakup działki mogę rozpocząć budowę hali. Jestem średnim przedsiębiorcom i właśnie dla takich jak ja ta strefa jest najlepsza – mówił Tomasz Tobiasz

PSSAG obejmuje tereny z których wydzielono 9 kompleksów o łącznej powierzchni 3,52 ha. Sąsiadujące kompleksy można łączyć, aby stworzyć jak najbardziej potrzebne i przyjazne warunki inwestowania. Strefa posiada sieć kanalizacji sanitarnej, opadowej, sieć wodociągową, drogę wewnętrzną wraz z oświetleniem, miejsca postojowe, drogę dojazdową oraz ogrodzenie. Strefa będzie miała charakter produkcyjno-usługowy.

Firma TTM została stworzona z myślą o realizowaniu indywidualnych projektów oraz prototypów maszyn do szeroko rozumianej obróbki metalu. Głównym założeniem firmy jest indywidualne podejście do każdego projektu oraz dbałość o szczegóły i jakość wykonania.

W obecnym momencie podstawą oferty jest budowa maszyn dla sektora wentylacji oraz ich serwis. Gwarancją najwyższej jakości produktów są najnowsze technologie i komponenty użyte przy budowie. Firma zapewnia pełne wsparcie techniczne, pomoc przy uruchomieniu maszyn, linii produkcyjnych, szkolenia oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Ich wiedza i doświadczenie są w tym wąskim temacie unikatowe, ponieważ zdobyte przy projektowaniu i produkcji tych maszyn.

Ponadto zajmują się projektowaniem oraz produkcją maszyn, urządzeń oraz narzędzi według indywidualnych projektów lub na specjalne zamówienie i według specyfikacji klienta. Nie mają ograniczeń co do kompleksowości projektu – ogromne doświadczenie konstrukcyjne pozwala na projektowanie od małych narzędzi do linii produkcyjnych.