Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-17 13:19:04 przez system

Pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Gminy Bochnia

16 czerwca zainaugurowała swoją działalność Młodzieżowa Rada Gminy Bochnia I Kadencji. 31 radnych, po jednym na każde sołectwo obradowało pod skrzydłami dorosłych: wójta Marka Bzdeka, jego zastępczyni Eweliny Makowskiej, przewodniczącego Rady Gminy, Piotra Gajka, najmłodszego z radnych, Adriana Kukli, a przede wszystkim – w obecności dumnych rodziców.

Podczas uroczystości obecni byli także przedstawiciele Stowarzyszenia Gmina Bochnia dla Wszystkich: przewodniczący Wacław Woźnicki i wiceprzewodnicząca, Renata Siatka, a także radny gminny dwóch poprzednich kadencji, Zbigniew Bachmiński.
Pani Renata Siatka wręczyła każdemu z młodych ludzi po egzemplarzu Konstytucji, jako najważniejszego aktu prawnego w Rzeczpospolitej.

MRGB wybrała spośród swoich członków przewodniczącego Rady. Został nim Mateusz Mordarski. Wybrano, w emocjonujących okolicznościach, również troje jego zastępców.

Wybrano także przewodniczących pięciu grup (odpowiedników komisji w „dorosłej” radzie):Ekologii, Aktywności Społecznej, Promocji i Mediów, Komunikacji i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Sportu.

Atmosfera w łapczyckiej świetlicy wiejskiej była bardzo optymistyczna. Widać było, że młodzi ludzie gorąco wierzą zarówno w samą ideę samorządności jak i w możliwość swojego, osobistego wkładu w dzieło ulepszania świata. Oby im tego entuzjazmu starczyło na długo! Na pewno Młodzieżowa Rada ma szansę stać się kuźnią kadr dla przyszłych, dorosłych już samorządów.