Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-12-28 10:35:43 przez system

Pijane święta na drogach

Tradycyjnie okres świąteczny sprzyjał poluzowaniu norm w zakresie spożywania alkoholu u kierowców, czego smutne rezultaty mieliśmy zwłaszcza w Wigilię i pierwszy dzień Bożego Narodzenia. „Rekordzista” miał w organizmie 2,26 promila!

24 grudnia, godzina 8:10, Bochnia, ul. Kurów – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni, w trakcie patrolu ulicy Kurów w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki VW caddy. Badanie stanu trzeźwości 39-letniego mężczyzny wskazało 0,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 39-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

24 grudnia, godzina 9:00, Bochnia, ul. Wiśnicka – kolizja drogowa
Kierowca VW passata, jadąc w kierunku Nowego Wiśnicza, nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go mercedesem, wskutek czego nie zdążył zahamować, uderzając w tył auta. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

24 grudnia, godzina 12:20, Bochnia, ul. Wiśnicka – wypadek drogowy
Z wstępnych ustaleń policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że kierowca osobowego BMW znajdując się na pasie ruchu w kierunku centrum Bochni, w trakcie wykonywania manewr skrętu w lewo na mostek wjazdowy, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu fordowi mondeo, który poruszał się w kierunku Nowego Wiśnicza, czym doprowadził do zderzenia się pojazdów. Wskutek uderzenia kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pas ruchu w kierunku przeciwnym, gdzie zderzył się z citroenem C5. W zdarzeniu tym ranne zostały dwie osoby: kierujący fordem doznał złamania kości ręki, a pasażerka złamania mostka klatki piersiowej. Oboje zostali zabrani do szpitala celem hospitalizacji. W trakcie badania stanu trzeźwości kierowców, biorących udział w zdarzeniu drogowym okazało się, że kierowca citroena znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, mając w wydychanym powietrzu 0,20 promila alkoholu we krwi, za co już na miejscu stracił prawo jazdy. Kierowcy BMW i forda byli trzeźwi.

24 grudnia, godzina 12:15, Bochnia, ul. Brzeźnicka – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni, w trakcie patrolu ulicy Brzeźnickiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowej toyoty avensis. Pierwsze badanie stanu trzeźwości mężczyzny wskazało 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

25 grudnia, godzina 9:50, Bochnia ul. Trudna – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bochni, w trakcie patrolu ulicy Trudnej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla astry. Badanie stanu trzeźwości 41-letniego mężczyzny wskazało 2,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 41-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

25 grudnia, godzina 16:54, Gierczyce – kolizja drogowa
Kierowca osobowego citroena C5, na prawoskrętnym łuku drogi, wykonując manewr wymijania się z VW golfem zjechał częściowo na pas ruchu, którym poruszał się golf, doprowadzając tym samym do zderzenia bocznego pojazdów. Bezpośrednio po zdarzeniu kierowca citroena odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci niezwłocznie podjęli działania, mające na celu ujęcie sprawcy tego zdarzenia drogowego, co już kilkanaście minut później przyniosło zamierzony efekt. Uszkodzonego citroena znaleziono w Siedlcu, a kilka minut później zatrzymano 21-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, kierowcę tego pojazdu. Okazało się, że mężczyzna był trzeźwy, ale nie posiadał nigdy prawa jazdy i z tego też powodu odjechał z miejsca zdarzenia, bojąc się konsekwencji swojego postępowania. Dzięki szybkiemu działaniu policji konsekwencje prawne jednak nie ominą 21-latka i miejmy nadzieje, że będzie to dla niego nauczka na przyszłość.

25 grudnia, godzina 22:20, Bochnia, ul. Wygoda – nietrzeźwy rowerzysta
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Bochni, w trakcie patrolu ulicy Wygoda, zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 51-letniego mężczyzny wskazało 1,38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna odpowie za wykroczenie przed sądem w Bochni.

26 grudnia, godzina 18:48, Borówna – kolizja drogowa
Kierowcy BMW i seata cordoby, jadąc przez miejscowość Borówna, w trakcie manewru wymijania na wąskim odcinku drogi, nie zachowali ostrożności doprowadzając zderzenia zewnętrznymi lusterkami pojazdów. Policjanci, wskazali współwinę spowodowania zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co skutkowało ukaraniem obu kierujących mandatem i punktami karnymi.