Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-11-02 10:17:57 przez system

Pijany świąteczny weekend

Wspaniała, prawie letnia pogoda nie zapobiegła w ubiegły weekend szeregowi zdarzeń na drogach powiatu. Niestety, jak zawsze prym wiedli nietrzeźwi kierowcy, z których „rekordzista” miał 4(!) promile alkoholu...

30 października, godzina 8:50, Łapczyca droga K94 – kolizja drogowa
Kierowca opla corsy, jadąc w kierunku Krakowa, nie zachował ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki daewoo lanos, doprowadzając do zderzenia z tym pojazdem. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem i punktami karnymi.

30 października, godzina 15:42, Stary Wiśnicz – kolizja drogowa
Kierowca samochodu osobowego KIA, jadącn kierunku Kobyla nie zachował ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki Honda doprowadzając do zderzenia tym pojazdem. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem i punktami karnymi.

30 października, godzina 18:55, Bratucice – kierowca w stanie po użyciu alkoholu
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie patrolowania Bratucic zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki Shenke.
W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 23-latek kierował motorowerem pod wpływem alkoholu, mając w wydychanym powietrzu 0,32 promila alkoholu. Z uwagi na to, iż czyn ten stanowi wykroczenia, bocheńscy policjanci w najbliższym czasie sporządzą i wyślą do sądu wniosek o ukaranie sprawcy tego wykroczenia.

31 października, godzina 1:27, Bochnia ul. Wiśnicka – kolizja drogowa
Kierowca seata, w trakcie pokonywania łuku drogi, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjechał na pas ruchu w kierunku przeciwny, gdzie zderzył się z prawidłowo poruszającym się pojazdem marki opel astra. Wskutek zdarzenia nikt nie doniósł obrażeń ciała.
Kierowca seata został ukarany mandatem i punktami karnymi za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

31 października godzina 9:45, Bochnia ul. Brzeska – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolowania ul. Brzeskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę VW passata. W trakcie badania stanu trzeźwości 55-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości, mając w wydychanym powietrzu blisko 1,10 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, ponadto za swoje zachowanie odpowie przed prokuratorem i sądem.

31 października, godzina 9:55, Bochnia ul. Legionów Polskich – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolowania ul. Legionów Polskich w Bochni, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki mitsubishi. W trakcie badania stanu trzeźwości 49-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości, mając w wydychanym powietrzu blisko 0,74 promila alkoholu. Zatrzymano u prawo jazdy, ponadto za swoje zachowanie odpowie przed prokuratorem i sądem.

31 października, godzina 12:44, Bochnia ul. Partyzantów – kolizja drogowa
Oficer dyżurny bocheńskiej komendy powiatowej policji w Bochni odebrał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na parkingu w pobliżu galerii handlowej, gdzie kierowca toyoty, cofając uderzył w zaparkowany samochód marki mercedes, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci szybki ustalili numery rejestracyjne pojazdu, a następnie jego właściciela, którego zastali w miejscu zamieszkania. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

31 października, godzina 13:50, Ostrów Królewski – kierowca w stanie nietrzeźwości
Oficer dyżurny bocheńskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło
w Ostrowie Królewskim, gdzie miało dojść do zderzenia motocyklisty z pojazdem osobowym. Policjanci „drogówki”, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że doszło do zdarzenia, w którym kierujący motorowerem marki yinxang, jadąc drogą przez Ostrów Królewski, najechał na stojący pojazd marki opel corsa. W trakcie badania stanu trzeźwości kierujących okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości, mając w wydychanym powietrzu 4 promile alkoholu!. Ze względu na podejrzenie złamania żeber u kierującego motorowerem na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało nietrzeźwego 28-latka celem udzielenia mu pomocy medycznej. Mężczyzna popełnił przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, co jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawiania wolności do lat 2. W najbliższym czasie sprawą 28-latka zajmie się prokurator i sąd.

31 października, godzina 16:25, Rozdziele – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolowania Rozdziela, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego opla corsę. W trakcie badania stanu trzeźwości 57-latka okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości, mając w wydychanym powietrzu blisko 1,42 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy, ponadto za swoje zachowanie kierujący odpowie przed prokuratorem i sądem.

31 października, godzina 17:30, Mikluszowice – kierowca w stanie nietrzeźwości
Policjanci Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolowania Mikluszowic zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. W trakcie badania stanu trzeźwości 29-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości, mając w wydychanym powietrzu blisko 0,8 promila alkoholu. Z uwagi na popełnione przez 28-latka wykroczenie, w najbliższym czasie policja zwróci się do sądu z wnioskiem o ukaranie sprawcy tego wykroczenia.

1 listopada, godzina 5:25, Zawada – kolizja drogowa
Kierowca samochodu marki hyundai, jadąc drogą przez Zawadę, uderzył w dzika, który wbiegł najezdnie z przydrożnych zarośli.