Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-08 11:24:17 przez system

Pijany weekend na drogach

Az 11 zdarzeń drogowych naliczyli policjanci na bocheńskich i powiatowych drogach w miniony weekend. Duzy odsetek z nich spowodowany był spożywaniem alkoholu przez kierowców. Poniżej przedstawiamy rejestr zdarzeń.

4 czerwca godzina 11:30, Bochnia, ul. Kazimierza Brodzińskiego – kierowca w stanie po użyciu alkoholu

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dokonali zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który kierował samochodem marki ford galaxy, będąc w stanie po użyciu alkoholu (0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, w najbliższym czasie zostanie ukarany przez sąd za popełnione wykroczenie.

4 czerwca, godzina 15:56, Łapanów – kolizja drogowa

Kierujący pojazdem marki VW passat nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania, w wyniku czego uderzył w przód stojącego za nim pojazdu marki toyota avensis, Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

4 czerwca, godzina 22:44, Bochnia, ul. Kazimierza Brodzińskiego – kolizja drogowa

kierujący niezidentyfikowajnym pojazdem na skrzyżowaniu dróg, wykonując manewr skrętu w prawo, zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia bocznego z jadącym z przeciwka samochodem marki honda civic. Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Policja poszukuje sprawcy zdarzenia.

5 czerwca, godzina 9:52, Łapanów – kolizja drogowa

Kierująca samochodem toyota corolla, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem audi A3, czym doprowadziła do kolizji pojazdów. Kierujący byli trzeźwi, sprawczyni kolizji ukarana została mandatem karnym i punktami. Jednak nie zabezpieczyli samochody we własnym zakresie. Małgorzatę C. za spowodowanie kolizji ukarano mandatem w wysokości 220 zł. Kierowca audi również otrzymał mandat z uwagi na to, iż pojazd, którym się poruszał, był w złym stanie technicznym i to nie wynikało z zaistniałego zdarzenia drogowego.

6 czerwca, godzina 11:54, Bochnia, ul. św. Leonarda – kolizja drogowa

Kierujący motorowerem marki Zipp (15 lat), na skrzyżowaniu z ul. Galasa i oznakowanym przejściu dla pieszych wykonał niedozwolony manewr wyprzedzania kierującego motorowerem marki yongkang, którego kierujący sygnalizował zamiar wykonania skrętu w prawo. W trakcie tego manewru doszło do zderzenia się pojazdów, gdzie kierowca motoroweru wywrócił się upadając na lewy bok. W wyniku zdarzenia 66-letni mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń ciała.
Z uwagi na spowodowanie, w sposób rażący, zagrożenia bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego 15-latkowi zatrzymano prawo jazdy kategorii AM. Sprawą nieletniego sprawcy wykroczenia zajmie się sąd rodzinny.

6 czerwca, godzina 21:35, Bochnia ul. Krzyżanowicka – kierowca w stanie nietrzeźwości

Policjanci Komendy Powiatowej Policji Bochni zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, który w trakcie poruszania się droga publiczną miał wyraźne problemy z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 32-letni kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości (1,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). W najbliższym czasie policja skieruje do sądu wniosek o ukaranie sprawy tego wykroczenia.

7 czerwca, godzina 8:45, Bochnia ul. Karosek – kierowca w stanie po użyciu alkoholu

Patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie patrolu ul. Karosek zatrzymał do kontroli drogowej kierującego samochodem marki honda. Mężczyznę poddano badaniu stanu trzeźwości z wynikiem 0,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a w najbliższym czasie za popełnione wykroczenie odpowie przed bocheńskim sądem.

7 czerwca, godzina 12:43, Siedlec – kolizja drogowa

Kierowca osobowego mercedesa utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechał na lewą stronę drogi, wjeżdżając do przydrożnego rowu, a następnie w ogrodzenie znajdującej się tam posesji. Był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem i punktami karnymi.

7 czerwca , godzina 15:51, Dębina – kierowca w stanie nietrzeźwości

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób poruszania wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości mężczyzny. Jak się okazało kierujący zbadany alkomatem „wydmuchał” 1,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a ponadto posiadał czynny zakaz kierowania rowerami, wydany przez sąd za podobne zdarzenie. W najbliższym czasie mężczyzna będzie musiał się wytłumaczyć przed sądem ze swego zachowania.

7 czerwca, godzina 16:09, Baczków – kierowca w stanie po użyciu alkoholu

Patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, w trakcie patrolu Baczkowa zatrzymał do kontroli drogowej kierującego motorowerem marki ventus, którego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,20 promila. W przedmiotowej sprawie zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie sprawcy tego wykroczenia.

7 czerwca, godzina 21:49, Trzciana – kolizja drogowa z sarną

Kobieta, kierująca toyotą avensis, jadąc w kierunku Łapanowa, najechała na sarnę, która wprost z przydrożnych zarośli wbiegła przed nadjeżdżający pojazd.