Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-22 14:22:31 przez system

Pijany wekeend na drogach

W ubiegły weekend policjanci z KPP Bochnia odnotowali 6 zdarzeń drogowych, z których aż 4 wiązały się z prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu. Jako ciekawioastkę można podać fakt, że dwóch pijanych kierowców złapano na ul. Floris w odstępie półgodzinnym!

20 czerwca godzina 14:00, Bochnia ul. Brzeźnicka – kolizja drogowa
Kierująca samochodem osobowym marki kia ceed, cofając na osiedlowym parkingu, nie zachowała należytej ostrożności i doprowadziła do kolizji drogowej z osobowym bmw. Kierujący byli trzeźwi.

20 czerwca, godzina 15:20, Muchówka – kolizja drogowa
Kierowca osobowego mitsubishi, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, która wbiegła na jezdnię, wykonał gwałtowny manewr hamowania co skutkowało utratą kontroli nad prowadzonym pojazdem i wjechaniem do przydrożnego rowu.

20 czerwca, godzina 15:50, Buczków – nietrzeźwy rowerzysta
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie patrolu Buczkowa zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który kierował pojazdem po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wskazało 0,70 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W najbliższym czasie Policja skieruje wniosek do sądu o ukaranie sprawcy tego wykroczenia.

20 czerwca, godzina 16:40, Bratucice - kierowca w stanie nietrzeźwości

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolu Bratucic zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który kierował pojazdem po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wskazało 1,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W najbliższym czasie Policja skieruje wniosek do sądu o ukaranie sprawcy tego wykroczenia.

21 czerwca, godzina 8:15, Bochnia, ul. Floris – kierowca w stanie po użyciu alkoholu
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrol zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata ducato, który kierował pojazdem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie wskazało 0,38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W najbliższym czasie Policja skieruje wniosek do sądu o ukaranie sprawcy tego wykroczenia. Na miejscu kontroli drogowej kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

21 czerwca, godzina 8:50, Bochnia ul. Floris – kierowca w stanie po użyciu alkoholu
Pół godziny później na tej samej ulicy policjanci „drogówki” w trakcie patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata seicento, który kierował pojazdem, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie wskazało 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W najbliższym czasie policja skieruje wniosek do sądu o ukaranie sprawcy tego wykroczenia. Na miejscu kontroli drogowej kierowcy zatrzymano prawo jazdy.