Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-09-11 11:44:46 przez system

PiS ma już listy – Bogdan Kosturkiewicz reprezentuje Bochnię

Prawo i Sprawiedliwość, upatrywane za stuprocentowego faworyta w październikowych wyborach parlamentarnych w okręgu bocheńsko-brzesko-tarnowskim, dokonało rejestracji swoich list wyborczych w Państwowej Komisji Wyborczej.

Listę otwiera, co już wcześniej anonsowaliśmy, dotychczasowy poseł PiS, prof. Włodzimierz Bernacki. Kolejno za nim została umieszczona dotychczasowa trójka posłów: Michał Wojtkiewicz, Urszula Rusecka i Józef Rojek. Piaty jest przedstawiciel Dąbrowy Tarnowskiej, Wiesław Krajewski. Nas oczywiście najbardziej interesuje, kto będzie startować z Bochni. Otóż anonsowaliśmy zaskakujące rozwiązania i na pewno za takie należy uważać start byłego burmistrza miasta, Bogdana Kosturkiewicza, który jeszcze niedawno nie był obecny na „giełdzie” nazwisk. Drugim reprezentantem Bocheńszczyzny będzie wicestarosta Józef Mroczek.

PiS zarzeka się, że walczyć będzie o 6 mandatów, nie jest zatem wykluczone, iż po 14 latach „posuchy” Bochnia doczeka się wreszcie swego parlamentarzysty i nie są to jakieś fanaberie – to konieczność.

Ostateczna lista kandydatów:
1. Włodzimierz Bernacki
2. Michał Wojtkiewicz
3. Urszula Rusecka
4. Józef Rojek
5. Wiesław Krajewski
6. Bogdan Kosturkiewicz
7. Józefa Szczurek-Żelazko
8. Kazimierz Koprowski
9. Wojciech Skruch
10. Anna Czech
11. Józef Mroczek
12. Marek Burda
13. Teresa Połoska
14. Beata Hudyma
15. Aleksandra Ślusarek
16. Grzegorz Piątkowski
17. Izabela Stefańczyk
18. Piotr Gładysz