Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-07-15 15:14:09 przez Czas2012

Plany Kopalni na rozwój ruchu turystycznego – spotkanie z burmistrzem

Prezes Kopalni Soli Bochnia Zygmunt Dobrowolski spotkał się z Burmistrzem Miasta Bochni. W trakcie spotkania Prezes Kopalni przedstawił Burmistrzowi Stefanowi Kolawińskiemu zaktualizowaną koncepcję rozwoju ruchu turystycznego oraz otwarcia Kopalni na potrzeby Mieszkańców Bochni.

Trwają prace nad poprawą wizerunku Kopalni, polegające na wymianie zadaszeń szybów Campi i Sutoris, na takie jak przed setkami lat, półokrągłe, wykonaniu napisów: 1248 Kopalnia Soli Bochnia, wraz z podświetleniem, co wpłynie, szczególnie w nocy na zmianę krajobrazu miasta, przyciągając uwagę turystów.

Rozpoczęto prace nad opracowaniem koncepcji przeniesienia gastronomii z podziemi Kopalni na powierzchnię i uruchomienia restauracji w hali Starej Warzelni, z wydzieloną częścią na zabawy zręcznościowe dla dzieci oraz wykonaniem placu zabaw na zewnątrz obok restauracji.

Jednocześnie w związku z planowanym uruchomieniem nowej trasy turystycznej przy szybie Sutoris prowadzone są rozmowy dotyczące zakupu lub dzierżawy restauracji Grota od Spółki Uzdrowisko, w celu uruchomienia działalności gastronomicznej oraz punktu obsługi klienta.

W związku z ograniczonymi możliwościami parkowania w okolicach szybu Sutoris, planowane jest uruchomienie kolejki elektrycznej lub spalinowej z dwoma wagonami, która kursowałaby pomiędzy szybami Campi i Sutoris zatrzymując się przy najbardziej atrakcyjnych miejscach Bochni: Bazylika, Tężnia, Rynek, Muzeum Motyli, Basen, co wpłynęłoby na wzrost atrakcyjności oferty turystycznej Kopalni i rozpropagowanie atrakcyjności turystycznej Miasta Bochni.

Prezes Kopalni zaproponował Burmistrzowi rozważenie możliwości aktywnego włączenia się Miasta w wybrane projekty, co znacznie przyspieszyłoby ich realizację.

Propozycja została przyjęta z zainteresowaniem i zostanie omówiona w trakcie posiedzenia Rady Miasta.

Info: Kopalnia Soli Bochnia

Czytaj także: Jak skomunikować KN2 z Kopalnią Soli?