Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-09-04 13:09:07 przez system

Podwójny sukces bocheńskich policjantów

Bocheńscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o nielegalne posiadanie, produkcję i handel wyrobami tytoniowymi oraz jej syna, poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości dwoma listami gończymi.

W ręce bocheńskich stróżów prawa wpadła 54-latka, która z suszu tytoniowego produkowała papierosy przeznaczone na nielegalny handel oraz jej 25-letni syn, poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności. Kobieta w najbliższym czasie odpowie za przestępstwo karno-skarbowe, a jej syn trafi do zakładu karnego celem odbycia orzeczonej przez sąd kary.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni, bazując na zebranych wcześniej materiałach operacyjnych, ujawnili na południu powiatu bocheńskiego punkt, gdzie nielegalnie przetwarzano liście tytoniu, produkując z nich papierosy. Wyroby te były następnie rozprowadzane m.in. na terenie tej samej miejscowości. Ten nielegalny proceder prowadzony był w piwnicach domu mieszkalnego, a zajmowała się nim 54-letnia kobieta. W trakcie przeszukania piwnicy policjanci ujawnili 16 kg suszonych liści tytoniu, około 2 kg gotowej krajanki oraz blisko 83 kg łodyg tytoniu, które pozostały po przetworzeniu suszu. Ponadto na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli maszynę do krojenia tytoniowych liści.

Akcja bocheńskich policjantów zakończyła się podwójnym sukcesem, gdyż oprócz likwidacji nielegalnej wytwórni papierosów udało się również zatrzymać ukrywającego się tam 25-letniego mężczyznę, poszukiwanego dwoma listami gończymi. Wobec 25-latka kilka lat temu, sąd orzekł karę pozbawienia wolności i to było powodem, że ukrywał się on przed wymiarem sprawiedliwości.

- Kobieta, jak również jej 25-letni syn zostali zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, gdzie uczestniczyli w dalszych czynnościach procesowych. W najbliższym czasie 54-latka odpowie za posiadanie, produkcję i handel wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy, a jej 25-letni syn zostanie przewieziony do Zakładu Karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności -wyjaśnia mł. asp. Łukasz Ostręga, oficer prasowy bocheńskiej policji.