Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-07-25 19:26:23 przez system

Policja: 100lecie na Zamku w Wiśniczu

25 lipca 2019 roku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji, podczas których policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni zostali mianowani na wyższe stopnie policyjne. Uroczystość odbyła się w Sali Balowej Zamku w Nowym Wiśniczu.

Obchody 100-lecia istnienia policji Państwowej w powiecie bocheńskim rozpoczęły się już 21 lipca br., mszą świętą w intencji funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którą w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni odprawił Zastępca Diecezjalnego Duszpasterza. ks. dr Kazimierz Fąfara.

24 lipca br., Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk, wraz ze Starostą Bocheńskim Panem Adamem Kortą i Przewodniczącą Rady Powiatu Bocheńskiego Panią Bernadettą Gąsiorek odsłonili tablicę upamiętniającą 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, ufundowaną na tą okoliczność przez samorząd powiatu bocheńskiego.

25 lipca br., na Zamku w Nowym Wiśniczu odbyły się główne uroczystości powiatowych obchodów Święta Policji, w których udział wzięli: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Piotr Morajko, Komendant Powiatowy Policji w Bochni inspektor Jerzy Polczyk wraz z zastępcą nadkomisarzem Łukaszem Radziętą, a także funkcjonariusze i pracownicy bocheńskiej Policji.
Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Radny Województwa Małopolskiego Pan Stanisław Bukowiec, przedstawiciele samorządu lokalnego z panem Starostą Bocheńskim Adamem Kortą na czele, przedstawiciele służb i instytucji współpracujących z Policją, jak również ks. prof. Stanisław Sojka Duszpasterz Diecezjalny Policji.

W trakcie uroczystości na wyższe stopnie policyjne awansowano 51 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komisariatu Policji w nowym Wiśniczu. Awans na stopień inspektora Policji z dniem 24 Lipca 2019 roku otrzymał Komendant Powiatowy Policji w Bochni, któremu w dniu uroczystości akt nominacyjny na wyższy stopień policyjny wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektror Piotr Morajko.

W dowód uznania za zaangażowanie w realizację zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy 6 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni odebrało nagrody motywacyjne ze środków finansowych przekazanych przez Wójta Gminy Bochnia Pana Marka Bzdeka.

Również w dowód uznania za zasługi i działalność dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, 11 funkcjonariuszy otrzymało odznaczenia z rąk aspiranta sztabowego Konrada Nowaczka Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Małopolskiego.

W trakcie uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk podziękował wszystkim osobom, które osobiście i z wielkim zaangażowaniem włączyły się w organizację obchodów 100-lecia Policji Państwowej, a w dowód wdzięczności wręczył wyróżnionym okolicznościowe listy.

Podczas przemówień padło wiele ważnych i ciepłych słów, szczególnie w stronę policjantek i policjantów Komendy Powiatowej Policji w Bochni za wytrwałą służbę i profesjonalizm w podejmowanych działaniach. Szczególne podziękowania skierowano do rodzin funkcjonariuszy, bez wsparcia których tak ofiarna służba bocheńskich funkcjonariuszy nei byłaby możliwa. Słowa uznania i podziękowania skierowano również do pracowników Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy swoją pracą codziennie wspierają służbę bocheńskich policjantów.

Na uwagę zasługuje również wspaniała oprawa muzyczna uroczystości, którą Policja zawdzięcza Młodzieżowej Orkiestrze z Baczkowa. Tuż po uroczystości wszyscy uczestnicy mogli wysłuchać wspaniałego koncertu i poznać kunszt muzyczny młodych muzyków z Baczkowa.