Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-08-03 11:16:15 przez system

Policja: bocheński garnizon świętował

Tegoroczne Obchody powiatowego Święta Policji w Bochni, upamiętniające 96. rocznicę powstania Policji Państwowej, odbyły się 31 lipca w historycznych murach zamku w Nowym Wiśniczu.

W sali balowej zamku zgromadziło się wielu znakomitych gości m.in. zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie insp. Jacek Fabisiak, ksiądz profesor Stanisław Sojka diecezjalny duszpasterz policji, a także przedstawiciele lokalnego samorządu oraz instytucji, na co dzień współpracujący z bocheńską Policją.

Historyczna sceneria sali balowej wiśnickiego zamku oraz wspaniała oprawa muzyczna, którą zapewniła Orkiestra Dęta z Sobolowa, nadały uroczystości niepowtarzalnego charakteru i doniosłości.

W tej pięknej scenerii tradycyjnie wręczono osobom zasłużonym medale i odznaczenia, a policjantom mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Medalem „Za zasługi dla Policji” uhonorowano komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bochni bryg. Krzysztofa Kokoszkę oraz ppłk. Włodzimierza Więckowskiego, dyrektora Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu.
W trakcie uroczystości, Medalami 25-lecia Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów zostali uhonorowani mł. insp. Mariusz Dymura, nadkom. Mirosław Strach, podinsp.. Robert Dudek, nadkom. Maksymilian Wyrobek, asp. sztab. Krzysztof Cetnarski, asp. sztab. Grzegorz Wilk, nadkomisarz w stanie spoczynku Konrad Korta oraz podinspektor w stanie spoczynku Adam Włodek.

Komendant Powiatowy Policji w Bochni mł. insp. Mariusz Dymura otrzymał również medal od Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w uznaniu za wybitne zasługi oraz wieloletnie zaangażowanie w popularyzację i rozwój stowarzyszenia.

W dalszej części uroczystości 59 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu otrzymało z rąk insp. Jacka Fabisiaka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Bochni mł. Insp. Mariusza Dymury akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

W tym roku mianowania na wyższe stopnie policyjne otrzymali również Komendant Powiatowy Policji w Bochni mł. insp Mariusz Dymura oraz jego zastępca nadkomisarz Mirosław Strach. Odbyło się to 20 lipca na wojewódzkich obchodach Święta Policji na krakowskim rynku, a akty nominacyjnie wręczał osobiście nadinsp. Mariusz Dąbek - małopolski komendant wojewódzki policji.

Z tej też okazji mł. insp. Mariusz Dymura w wiśnickim zamku otrzymał od kadry kierowniczej bocheńskiej policji pamiątkową szablę oraz wygrawerowany rozkaz mianowania na stopień młodszego inspektora policji.

Komendant Powiatowy Policji w Bochni w trakcie uroczystości podziękował wszystkim osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się bocheńskiej policji. Pamiątkowe dyplomy, tablice oraz historyczne figurki otrzymali m.in. przedstawiciele duchowieństwa oraz osoby związane z lokalnym samorządem i instytucjami na co dzień współpracującymi z Komendą Powiatową Policji w Bochni. Również zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Jacek Fabisiak, który od lat nadzoruje prace modernizacyjne małopolskiej policji, w tym bocheńskiej komendy, odebrał z rąk mł. insp. Mariusza Dymury figurkę św. Michała Archanioła, patrona policjantów, która została wykonana specjalnie na tę okazję.

W trakcie uroczystości wójt gminy Bochnia Marek Bzdek wręczył czterem policjantom rewiru dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni specjalnie ufundowane nagrody w uznaniu za szczególne zaangażowanie w służbie na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Kilka godzin przed uroczystościami na wiśnickim Zamku, w siedzibie Gminy Rzezawa, wójt tej gminy Mariusz Palej przekazał na ręce komendanta powiatowego policji w Bochni ufundowany sprzęt, który na najbliższe lata wspomoże bocheńskich policjantów w codziennej służbie.

Uroczystość zakończyła się koncertem Orkiestry Dętej w Sobolowie.

Awanse:
Komendant Główny Policji mianował:
- na stopień młodszego inspektora Policji
podinspektora Mariusza Dymurę

 • na stopień podinspektora Policji
  nadkomisarza Dariusza Hebdę

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji mianował:
- na stopień nadkomisarza Policji:
komisarza Mirosława Stracha

 • na stopień aspiranta sztabowego Policji – starszych aspirantów:
  Artur Więcek
  Dariusz Włodek
  Fabian Kruk
  Rafał Krzyszkowski
  Grzegorz Strach
  Paweł Waśniowski
  Paweł Klimek
  Bogdan Lekki
  Michał Rydz
  Ewa Dymura
  Krzysztof Cetnarski
  Dominika Półtorak
  Bartłomiej Sowiński
  Krzysztof Drzewniak

 • na stopień starszego aspiranta Policji - aspirantów:
  Paweł Jawień
  Marcin Włodek

- na stopień aspiranta Policji – młodszego aspiranta:
Tomasz Ryś

 • na stopień młodszego aspiranta Policji – sierżantów sztabowych:
  Anna Dąbroś
  Aneta Wilk
  Marcin Chołda
  Mirosław Mikulski
  Rafał Mordarski
  Paweł Dudziak
  Daniel Magiera

 • na stopień sierżanta sztabowego Policji – starszych sierżantów:
  Bartłomiej Guzik
  Paweł Piotrowicz
  Stanisław Sojka
  Paweł Motak

 • na stopień starszego sierżanta Policji - sierżantów:
  Mateusz Ptasznik
  Robert Kwiecień
  Mieczysław Albin
  Mariusz Cholewa
  Marcin Dudziak
  Piotr Pajor
  Krzysztof Stokłosa
  Krzysztof Kwieciński

 • na stopień sierżanta Policji – starszych posterunkowych:
  Jarosław Ptaśnik
  Jakub Węgrzyn
  Rafał Papiernik
  Barbara Chról
  Sylwia Kielan
  Łukasz Gawlik
  Antoni Nowak

Komendant Powiatowy Policji w Bochni mianował:
- na stopień starszego posterunkowego Policji - posterunkowych:
Mateusz Brust
Dominik Dulęba
Mateusz Fornal
Andrzej Kotara
Marcin Pokrzywa
Gabriel Ćwioro
Mirosław Mucha
Anna Matusik
Karol Bodziony
Sebastian Ornat
Grzegorz Cyrus
Michał Romanowski
Łukasz Śmiałek