Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-11-28 16:45:38 przez system

Policja przeciw nietrzeźwym kierującym

W ubiegły weekend bocheńscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Akcja przebiegła w miarę spokojnie, jednak osiągnęła swój cel w postaci zatrzymania dwóch kierujących na „podwójnym gazie”. Policjanci zapowiadają dalsze akcje, a najbliższa odbędzie się 30 listopada w „Andrzejki”.

Policjanci WRD KPP w Bochni oraz Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, w sobotę 26 listopada zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących poruszających się drogami powiatu bocheńskiego. Pierwszy z nich o godzinie 18:40 został zatrzymany w Dębinie. Mężczyzna mając w organizmie blisko 1,8 promila alkoholu kierował rowerem, stwarzając dla siebie, jak również innych uczestników ruchu drogowego poważne zagrożenie. Czyn, którego dopuścił się rowerzysta stanowi wykroczenie, dlatego w najbliższym czasie policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

W drugim przypadku policjanci z Nowego Wiśnicza, patrolując Stary Wiśnicz zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Ford Mondeo. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny, co w połączeniu z kierowaniem samochodem stanowi przestępstwo zagrożone wysoką grzywną, a nawet karą pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci apelują o rozwagę i powstrzymanie się od kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. Stróże prawa przypominają również o możliwości zbadania trzeźwości na komendzie czy komisariacie. Takie badanie pozwoli nam spokojnie i z czystym sumieniem wyruszyć w drogę za kierownicą samochodu lub innego pojazdu.

30 listopada, w Andrzejki odbędą się kolejne działania wymierzone w nietrzeźwych kierujących.