Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-05-30 12:45:13 przez system

Policja: tragiczny długi weekend

Trzy wypadki śmiertelne, nietrzeźwi za kierownicą, kilka kolizji drogowych - oto bilans minionego weekendu. Pełna listę zdarzeń prezentujemy poniżej.

26.05.2016r., godzina 11:24, Bochnia ul. Trudna – kolizja drogowa
Kierujący samochodem osobowym marki Dacia, wykonując manewr cofania na parkingu nie zachował ostrożności i uderzył w zaparkowany pojazd marki Hyundai. Kierujący trzeźwy, został ukarany mandatem karnym.

26.05.2015r., godzina 16:05, Borek – wypadek drogowy
Kierujący motocyklem marki Yamaha, poruszając się na lewoskrętnym łuku drogi, na wiadukcie nad autostradą A4, utracił panowanie nad kierowanym motocyklem, uderzył w krawężnik, spadł z motocykla i uderzył w barierę energochłonną. W skutek odniesionych obrażeń, kierujący motocyklem, 37-letni mieszkaniec Borku na skutek odniesionych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. W przedmiotowej sprawie wszczęte zostało śledztwo.

26.05.2016r., godzina 21:05, Łazy droga K94 – wypadek drogowy
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili, że na drodze k94, w miejscowości Łazy doszło do zderzenia motocykla marki BMW i samochodu osobowego marki Toyota. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem z nieustalonych przyczyn zjechał na pas ruchu w kierunku przeciwnym, gdzie zderzył się z toyotą. W wyniku odniesionych obrażeń ciała kierujący Toyotą poniósł śmierć na miejscu, a kierujący motocyklem, u którego doszło do chwilowego zatrzymania krążenia został zabrany do szpitala z bardzo poważnymi obrażeniami głowy. Mimo starań lekarzy 35-letni kierujący motocyklem, mieszkaniec Bochni zmarł na skutek odniesionych obrażeń ciała. W przedmiotowej sprawie wszczęte zostało śledztwo.

27.05.2016r., godzina 8:37, Bochnia ul. Kazimierza Wielkiego – kolizja drogowa
Kierujący motocyklem marki Honda, jadąc ulicą Brodzińskiego w Bochni, przemieszczając się w kierunku Łapczycy najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki Nissan. Kierujący trzeźwi, sprawca ukarany został mandatem i punktami karnymi.

27.05.2016r., godzina 19:45, Rzezawa – kierujący w stanie nietrzeźwości
Policjanci rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni w trakcie patrolu miejscowości Rzezawa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Peugeot Partner. Badanie stanu trzeźwości wskazało u kierującego 2,12 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy i w najbliższym czasie sprawą zajmie się prokurator i sąd.

28.05.2016r., godzina 9:17, Bochnia ul. Różana – kolizja drogowa
Kierujący samochodem osobowym marki Mercedes po zaparkowaniu pojazdu na ulicy Różanej, nieprawidłowo zabezpieczył pojazd na postoju w skutek czego mercedes stoczył się uderzając w dwa zaparkowane pojazdy marki Volkswagen i Toyota. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.

28.05.2016r., godzina 17:48, Nieszkowice Małe – kolizja drogowa
Kierująca samochodem marki Skoda Octavia, wykonując manewr skrętu w lewo doprowadziła do kolizji drogowej z samochodem marki Alfa Romeo, który w tym czasie, w sposób prawidłowy wykonywał manewr wyprzedzania. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, sprawczyni zdarzenia została ukarana mandatem i punktami karnymi.

29.05.2016r., godzina 02:00, ul. 20 Stycznia – kolizja drogowa
Kierujący samochodem marki Renault Megane, jadąc ulicą Konstytucji 3-go Maja, a następnie skręcając w ulice 20-Stycznia stracił panowanie nad kierowanym pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w krawężnik. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem i punktami karnymi.

29.05.2016r., godzina 22:41, Chełm - kierujący w stanie nietrzeźwości
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, w trakcie patrolu miejscowości Chełm zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Audi 100. Badania stanu trzeźwości kierującego wskazało u 32-latka 1,30 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a w najbliższym czasie odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.