Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-22 13:44:36 przez system

Policja zatrzymała handlarzy nielegalnym tytoniem

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy posiadali przy sobie duże ilości nielegalnego tytoniu i papierosów bez polskich znaków akcyzy. W sumie policjantom udało się zabezpieczyć 322 paczki papierosów oraz tytoń, o łącznej wadze 10 kg. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Zatrzymane osoby to 51-letni mężczyzna oraz 40-letnia kobieta, mieszkańcy powiatu bocheńskiego. Policjanci natrafili na nielegalny towar w miejscowości Proszówki, w trakcie kontroli drogowej osobowego mercedesa, którym kierował 51-latek. Na tylnim siedzeniu pojazdu znajdowały się paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy, oraz kilka woreczków foliowych z pociętym tytoniem.

Kierowca, oraz 40-letnia pasażerka zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa karno-skarbowego, dotyczącego posiadania i handlu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. W trakcie dalszych czynności procesowych, policjantom udało się ustalić miejsce w którym zatrzymane osoby przechowywały jeszcze większą ilość nieoclonych papierosów i tytoniu.

Dzięki przeprowadzonej akcji policjanci zabezpieczyli 322 paczki papierosów różnych marek, oraz tytoń o łącznej wadze 10 kg. Zgodnie z wstępnymi wyliczeniami skarb państwa na tej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych mógł stracić blisko 12 700 złotych.

  • Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, jednak zanim zapadnie rozstrzygnięcie w tej sprawie policja przekaże materiały Urzędowi Celnemu w Krakowie, którego inspektorzy zajmą się prowadzeniem dalszych czynności – wyjaśnia sytuację zatrzymanych mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.