Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-10-29 21:08:37 przez system

Policyjna akcja „ZNICZ 2018”

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu!

Akcja „Znicz 2018” będzie prowadzona przez funkcjonariuszy w dniach od 31 października do 4 listopada 2018 r. Ma ona na celu przede wszystkim zapewnienie płynności ruchu na drogach i zminimalizowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowanego zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych przy często niekorzystnych warunkach pogodowych.

Oprócz działań mających na celu regulację ruchu drogowego w rejonach cmentarzy, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni będą prowadzić również zintensyfikowane działania w celu eliminacji nietrzeźwych użytkowników dróg.Poza tym policjanci mają za zadanie również przeciwdziałać przestępstwom i wykroczeniom, kradzieżom kieszonkowym, włamaniom do domów i samochodów, prowadzić kontrole mające na celu zatrzymywanie poszukiwanych osób i pojazdów. Policjanci znajdujący się w pobliżu cmentarzy będą także informować o czasowych zmianach komunikacyjnych w ruchu i dostępnych parkingach.

Wzorem ubiegłych lat od 31 października od godz. 16:00 do 1 listopada do późnych godzin nocnych w Bochni ulegnie zmianom organizacja ruchu:

• na ulicy Orackiej - zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ulicy Polnej w kierunku ulicy Regis,
• na ul. Karosek – po obu stronach obowiązywał będzie „zakaz zatrzymywania się i postoju” na odcinku od ul. Krętej do ul. Wodociągowej,
• na ul. Solidarności, Ofiar Katynia oraz Pileckiego (dawna KN-2) - obowiązywał będzie "zakaz zatrzymywania się i postoju", po stronie Cmentarza,
• ul. Polna - zostanie wprowadzony jeden kierunek od ul. Orackiej do końca ul. Romana,
• Przy ul. Karosek w dniu 1 listopada zostanie uruchomiony parking na terenie sklepu PSS SPOŁEM.

Zmiana organizacji ruchu dotyczy również drogi nr 2072K na odcinku Trzciana - Leszczyna. Zmiana ta polega na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku drogi, od kościoła w Trzcianie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 966 w dniu 1 listopada w godzinach od 7:00 do 17:00.