Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-29 13:15:31 przez system

Policyjna akcja „Znicz”

Corocznie Policja w okresie „Wszystkich Świętych” prowadzi działania pod nazwą."Znicz", mające na celu przede wszystkim zapewnienie płynności ruchu na drogach i zminimalizowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym spowodowanego zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych przy często niekorzystnych warunkach pogodowych.

Oprócz działań, mających na celu regulację ruchu drogowego w rejonach cmentarzy, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bochni będą prowadzić również zintensyfikowane działania w celu eliminacji nietrzeźwych użytkowników dróg.

Ponadto policjanci mają za zadanie przeciwdziałać przestępstwom i wykroczeniom, kradzieżom kieszonkowym, włamaniom do domów i samochodów, prowadzić kontrole mające na celu zatrzymywanie poszukiwanych osób i pojazdów. Policjanci znajdujący się w pobliżu cmentarzy będą także informować o czasowych zmianach komunikacyjnych w ruchu i dostępnych parkingach.

Wzorem lat poprzednich, na czas prowadzonych działań tj. w okresie od 31 października do 2 listopada, w Bochni ulega niewielkim zmianom organizacja ruchu;
- na ulicy Orackiej – zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ulicy Polnej w kierunku ulicy Regis.
- na ul. Karosek – obowiązywał będzie „zakaz zatrzymywania się i postoju” na odcinku od ul. Krętej do ul. Wodociągowej.

Na ul. Solidarności oraz Pileckiego (trasa KN2) obowiązywał będzie „zakaz parkowania i postoju - przez cały dzień dostępny będzie parking supermarketu „S” przy ul. Karosek.

Zmiana organizacji ruchu dotyczy również drogi nr 2072K na odcinku Trzciana - Leszczyna. Zmiana ta polega na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku drogi, od kościoła w Trzcianie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 966.

Ograniczenia dotyczące parkowania pojazdów będą także zwyczajowo w okolicach pozostałych cmentarzy. Policjanci apelują o zwracanie w tym czasie baczniejszej uwagi na znaki drogowe i stosowanie się do nich. Warto zaparkować pojazd bezpiecznie na przygotowanym parkingu niż pozostawiać go na przy ruchliwej drodze, gdzie będzie utrudniał ruch innych pojazdów.

- Policja zwraca się z gorącym apelem o korzystanie w miarę możliwości z komunikacji zbiorowej i pozostawienie pojazdów w domu. Z roku na rok wzrasta ilość samochodów co utrudnia ich ruch. Prosimy o rozwagę i uprzejmość, pozostawianie samochodów w sposób nie utrudniający innym przejazd i wyjazd z miejsca parkingowego.Kolejny raz apelujemy także o wyobraźnię do pieszych i nieoświetlonych rowerzystów, aby zadbali o swoje bezpieczeństwo na drodze, przypominamy również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych – apeluje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji

W ubiegłym roku w trakcie trwania akcji znicz, na terenie powiatu bocheńskiego odnotowano zaledwie 5 niegroźnych kolizji, w których nikt nie odniósł obrażeń ciała. Ten stan bezpieczeństwa udało się osiągnąć m.in.: dzięki wzmożonym działaniom policji oraz odpowiedzialnej postawie kierowców i pieszych uczestników ruchu drogowego.

W dniach 31 października w godz. 18.00 – 22.00 i 1 listopada w godz. 8.00 – 22.00 będzie obowiązywał zakaz ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów).

Informacje o utrudnieniach na małopolskich drogach można uzyskać na stronach internetowych:
• Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie – www.krakow.gddkia.gov.pl, całodobowy dyżur pod numerem tel. 19 – 111
• Autostrada A4 - www.autostrada-a4.pl
• Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie - www.e-drogi.pl/zdwkr, www.wtatry.eu/kamery, dyżur w godz. 6. 00 – 22.00 pod numerami tel. (12) 616 – 75 -55, (12) 616 – 74 – 21, (12) 616 – 74 – 43