Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-06-03 14:37:28 przez system

Policyjne auta w warsztatach szkolnych

Dwie szkoły średnie z powiatu bocheńskiego otrzymały od Komendy Wojewódzkiej w Krakowie wyłączony z eksploatacji sprzęt, który służyć będzie podczas zajęć w warsztatach szkolnych.

Przekazany sprzęt to sześć samochodów oraz trzy motocykle, dodatkowo także narzędzia służące do diagnostyki. Wszystko to trafiło do Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni i Zespołu Szkół w Łapanowie.

- Praktyczna nauka zawodu pełni ważna rolę w kształceniu zawodowym młodzieży. Nabyte przez nas samochody- pomoce dydaktyczne na pewno przyczynią się do wzrostu poziomu kształcenia, gdyż uczniowie będą mieli możliwość pracy na różnorodnych materiałach, co mam nadzieję zaowocuje w przyszłości – mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Obie szkoły prowadzą kształcenie w zawodach, związanych z motoryzacją: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, a od 1 września 2016 roku planowane jest uruchomienie nowych kierunków: w Mechaniku - mechanik motocyklowy, a w Zespole Szkół w Łapanowie (przyszłe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego) - kierowca-mechanik.