Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-07-23 10:45:50 przez Czas2012

Pomoc dla polskich dzieci na Litwie - kolejna zbiórka

Stanisław Dębosz, były radny miejski, zanany organizator wieloletniej pomocy dla Polaków na Litwie, po raz kolejny organizuje wyprawę harytatywną. Dzięki pomocy płynącej od mieszkańców Bochni tamtejsi rodacy, będący w dużej potrzebie materialnej, mogą trochę odetchnąć od dotkliwej biedy, która wielu z nich tam dotyka. Poniżej list pana Stanisław Dębisza:

Ponowie zwracam się z wielką prośba o wsparcie rzeczowe akcji "Pomoc dla polskich dzieci na Litwie". Pandemia na długi czas zablokowała nam możliwość organizacji wsparcia dla Polskich dzieci na Wileńszczyźnie, sytuacja polskich rodzin na Litwie stała się bardzo trudna. Pomimo zagrożeń dzięki uprzejmości Pana Prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa otrzymaliśmy zgodę na wyjazd 4 sierpnia 2021 oraz to, co zawsze stanowi problem - środek transportu w postaci samochodu ciężarowego. Chcielibyśmy zawieźć dzieciom z polskich szkół oraz polskim rodzinom produkty spożywcze długoterminowe, oraz wyprawki do szkoły.

POTRZEBNE SĄ:
- Żywność między innymi mąka, kasza, ryż, makarony, konserwy,
- Przybory i artykuły szkolne,
- Pieluchy dla dorosłych i prześcieradła jednorazowe dla Hospicjum w Wilnie.
- Środki czystości - mydła szampony, proszki do prania a zwłaszcza papier toaletowy.

Zbiórka potrwa do 2 sierpnia 2021, kontakt 665611305

To, co zawozimy trafia bezpośrednio do polskich rodzin i dzieciaków, więc nic się nie marnuje. Za wszelka okazaną pomoc z góry dziękuję.

Stanisław Dębosz

/media/user/images/upload/Lipiec/Lipiec 2021/Litwa_2.jpg

Zobacz także: Stanisław Dębosz-relacja z Litwy