Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2022-11-04 11:39:54 przez Czas2012

Ponad 10 tys. na ratowanie zabytkowych nagrobków

Zakończyła się XXIX Kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków i pomników cmentarza komunalnego przy ul. Orackiej w Bochni. W minioną niedzielę i wtorek, przy wszystkich bramach prowadzących na najstarszy bocheński cmentarz, kwestowało łącznie 60 uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni oraz 24 członków Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej i Teatru Artystokrackiego.

Podczas tegorocznej Kwesty zebrano łącznie 10023 zł i 85 groszy.

Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni wydał oświadczenie i podziękowania w którym można przeczytać:

Dziękujemy wszystkim kwestujących za poświęcony czas i godne podziwu zaangażowanie. Naszą wdzięczność w sposób szczególny kierujemy do wszystkich Państwa, którzy swoją hojnością wsparli to dzieło. Dzięki Państwa życzliwości i ofiarności w przyszłym roku będziemy mogli kontynuować prace na bocheńskim cmentarzu przy ul. Orackiej. Decyzja dotyczącą wyboru konkretnego grobu, który zostanie objęty pracami naprawczymi, podamy do informacji publicznej w późniejszym terminie, w związku z niestabilną sytuacją rynkową i wynikającymi z tego trudnościami w oszacowaniu kosztów prac.

Jeszcze raz dziękujemy i już dziś zapraszamy do przyszłorocznej, jubileuszowej XXX Kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków i pomników cmentarza komunalnego przy ul. Orackiej w Bochni!

Z wyrazami szacunku
Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

/media/user/images/upload/Listopad/Listopad 2022/kwesta_podsumowanie.png