Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-06-15 17:25:17 przez system

Ponad 7 ton makulatury na studnie w Afryce!

Druga w tym roku zbiórka makulatury miała miejsce przy parafii św. Jana Nepomucena w szczególnym dniu. 13 czerwca, kiedy to w Niepokalanowie odbywała się uroczystość upamiętniająca 10 rocznicę tragicznej śmierci dr Filipa Adwenta.

Podczas akcji, w której podobnie jak w marcu makulaturę dostarczały osoby z całej Bochni i okolicy, zebrano 7 140 kg makulatury. Konto budowy studni zasili kwota 1 580,00 zł.

- Tradycyjnie nie zawiodły instytucje, które także włączyły się do zbiórki. Makulaturę na ten szlachetny cel otrzymaliśmy makulaturę od Animex Foods z Krakowa, Werner Kenkel Bochnia, rodziców i dzieci Publicznego Przedszkola w Jodłówce – mówi Maria Ślusarz, koordynator akcji „Makulatura na misje” ze Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej przy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni

*- Reasumując: w wyniku akcji przeprowadzonych w pierwszej połowie roku udało się zebrać 17 842 kg makulatury, co pozwoliło zwiększyć środki na budowę studni o kwotę 3 974,44 zł. Słowa wdzięczności kierujemy do osób z parafii św. Jana Nepomucena, które pracowały bezpośrednio przy odbiorze makulatury w „afrykańskim” upale. *

Dziękując osobom indywidualnym i instytucjom za dotychczasowe zaangażowanie zapraszamy wszystkich do następnych zbiórek makulatury, które odbędą się 26 września przy kościele św. Jana Nepomucena i 17 października przy kościele św. Pawła Apostoła – dodaje.

W przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do współpracującej z nami firmy recyklingowej Eko-Partner przy ul. Partyzantów 2, a poświadczenie przekazania oddać organizatorom w dniu zbiórki.