Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2019-09-09 19:54:14 przez eb

Poparcie wójtów dla Stanisława Bukowca

Dziś odbyła się Konwencja wyborcza Stanisława Bukowca, ósmego na liście PiS kandydata do sejmu. Podczas konwencji poparło go sześciu samorządowców z powiatu: burmistrz Nowego Wiśnicza Małgorzata Więckowska, oraz wójtowie: gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala, gminy Żegocina Wojciech Wrona, gminy Trzciana Cezary Stawarz, gminy Łapanów Andrzej Śliwa oraz gminy Rzezawa Mariusz Palej.

Do głosowania na tego z bocheńskich kandydatów zachęcał też wicepremier Jarosław Gowin (to z jego ugrupowania Porozumienie wywodzi się Stanisław Bukowiec) oraz wicemarszałek województwa małopolskiego, Tomasz Urynowicz.

W imieniu samorządowców głos zabrał Tomasz Gromala, mówiąc, że to gremialne poparcie dla pana Bukowca jest sytuacją bez precedensu. Dodał, że kandydat swoją dotychczasową pracą udowodnił, że sprawy mieszkańców powiatu leżą mu na sercu.

Samorządowcy nie ograniczyli się do zachęcania mieszkańców do glosowania na „nr 8” na liście PiS, ale też podpisali apel w tej sprawie. Stańmy ponad podziałami dla dobra Bochni i regionu! - to konkluzja tego apelu.

Foto z https://www.facebook.com