Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-11-23 22:12:48 przez system

Pościg za nietrzeźwym

18 listopada 2017 roku policjanci z Komisariatu Policji w Wojniczu otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy fiata, który miał poruszać się drogą W980 na odcinku Melsztyn-Jurków.

Wskazany pojazd został namierzony przez policjantów na terenie powiatu brzeskiego, gdzie kierowca mimo wyraźnych sygnałów nawołujących do zatrzymania pojazdu zignorował je i uciekał narażając na niebezpieczeństwo pasażera jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego. Kierujący poruszał się po drodze bardzo niebezpiecznie „od krawędzi do krawędzi”, ignorował kolejne sygnały zobowiązujące do zatrzymania pojazdu i nie stosował się do znaków oraz przepisów drogowych. Kiedy pojazd wjechał na teren powiatu bocheńskiego do pościgu przyłączyli się policjanci z Bochni kontynuując pościg wraz z policjantami z Wojnicza. W Lipnicy Dolnej kierowca fiata stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uderzając w drewnianą konstrukcję co unieruchomiło pojazd.

Kierujący pojazdem to 36 letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Został zatrzymany i poddany badaniu trzeźwości, które wskazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Ustalono, iż posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a nie stosując się do orzeczonego przez sąd zakazu popełnił tym samy przestępstwo. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej również jest przestępstwem - za które grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa jak również wykroczenia drogowe (nie stosowanie się do znaków drogowych , itd.) odpowie przed sądem.