Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-04-15 20:39:56 przez system

Poseł PiS w Bochni: „Komorowski oszukał wyborców”

W środę 15 kwietnia w bocheńskim biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa z posłem RP Włodzimierzem Bernackim. Polityk podczas spotkania z dziennikarzami przedstawił listę obietnic prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, które zostały przez niego złożone podczas debaty prezydenckiej w 2010 roku, a do tej pory nie są zrealizowane.

Wiek emerytalny:
Bronisław Komorowski obiecał, że nie będzie akceptował zmian, jeśli chodzi o podniesienie wieku emerytalnego. Wiemy, że ta zmiana się dokonała i - co więcej - prezydent Komorowski ustawę o zmianie wieku emerytalnego podpisał – mówił poseł RP Włodzimierz Bernacki.

Wyrównania dopłat dla polskich rolników:
Mamy świadomość tego, że ta procedura dojścia do podobnych dopłat jest długa i żmudna. Natomiast miejmy też świadomość, że kancelaria prezydenta i sam prezydent nie podjął żadnych działań zmierzających do tego, aby taki cel osiągnąć – stwierdził polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Kwestia podatków:
Ugrupowanie polityczne, które nazywa siebie liberalnym, w kwestii podatków zrealizowało program antyliberalny w tym sensie, że podatki były systematycznie podnoszone. Chodzi tutaj o podatki, które dotknęły przede wszystkim rodziny – podkreślił pochodzący z Proszowic poseł.

Abonament radiowo – telewizyjny:
Bronisław Komorowski mówił, że propozycja likwidacji abonamentu jest cały czas aktualna, że trzeba szukać innych rozwiązań do finansowania misji mediów publicznych. Minęło pięć lat i nic w tej materii nie zostało zrealizowane – zaznaczył przedstawiciel klubu PiS.

Włodzimierz Bernacki podczas konferencji stwierdził, że niedotrzymane obietnice wyborcze przez Bronisława Komorowskiego to tak naprawdę oszustwo wyborców. Poseł zarzucił również urzędującemu prezydentowi akceptację polityki Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem polityka w zbliżających się dużymi krokami wyborach prezydenckich warto swój głos postawić na Andrzeja Dudę, kandydata Prawa i Sprawiedliwości.