Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-11-06 19:38:50 przez system

Posiłek w towarzystwie? Tak!

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce realizuje w Małopolsce i na Podkarpaciu ciekawy projekt pn. "Obiad dla Seniora". Również klub Kopliga w Bochni włączył się do dzieła.

Nie chodzi tu o „dożywianie” ubogich, starszych osób. Przynajmniej – nie głównie o to. Projekt adresowany jest do ludzi samotnych. Zasiadanie w pojedynkę do stołu jest szczególnie przykre w czasie Wigilii. Ale i w zwykłą niedzielę tęskni się za towarzystwem przy stole, rozmowach, żartach, wymianie myśli. Tego właśnie samotnym staruszkom chcą dostarczyć koplingowcy.

Jak czytamy na stronie www. Urzędu Miasta: Każdy ma możliwość wsparcia Seniorów, biorących udział w projekcie. Można to zrobić na dwa sposoby:
- Zostać wolontariuszem – przyjdź na obiad, porozmawiaj, posłuchaj… Podaruj swój czas i obecność.
*- Podarować Niedzielny Obiad – wpłać, pomóż i ciesz się uśmiechem… Jeden posiłek to tylko 30 zł.Więcej szczegółów znajduje się na stronie projektu: www.niedzielnyobiad.org oraz na Facebooku: www.facebook.com/NiedzielnyObiad.org *

Jeśli mieszkasz w miejscowości objętej projektem i znasz samotnego Seniora – przyprowadź go na Niedzielny Obiad. Ten drobny gest może okazać się początkiem czyjejś wielkiej zmiany!