Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-12-07 20:28:23 przez system

Powiat bocheński Edukacyjnym Powiatem Małopolski

Nasz powiat otrzymał tytuł Edukacyjnego Powiatu Małopolski podczas uroczystej gali, która odbyła się 7 grudnia w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie z udziałem wicemarszałka Stanisława Sorysa i Grzegorza Lipca z zarządu województwa małopolskiego, którzy wręczyli statuetki Laureatom tegorocznej edycji plebiscytu, organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

- Chciałabym podziękować wszystkim Państwu za trud i wysiłek jaki podejmujecie. Edukacja to podstawa, dlatego na wszystkie działania z zakresu podnoszenia wiedzy i kompetencji w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020 przeznaczyliśmy ponad 855 mln zł – mówił wicemarszałek Stanisław Sorys podczas gali rozdania nagród.
- W dzisiejszych czasach edukacja nie kończy, się tak jak to bywało dawniej na poziomie szkoły, ale trwa całe życie, dlatego tak ważne są inicjatywy, które Państwo podejmujecie. Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w kolejnych projektach – dodał Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego.

Równolegle przyznano laury w plebiscycie na Edukacyjną Gminę Małopolski którego celem jest pokazanie,że wystarczy pasja i zaangażowanie, aby uczenie się było ciekawe i nieszablonowe. Na zdobycie tytułu miała szanse każda gmina województwa małopolskiego, która od 01.01.2015 r do 31.08.2016 r. realizowała przedsięwzięcia edukacyjne, angażujące mieszkańców i zachęcające do rozwoju. Trzecie miejsce (po Zakliczynie i Bieczu) przyznano gminie Nowy Wiśnicz – organizatorowi „Wiśnickich Jarmarków”, których motywy przewodnie stanowią działania artystyczne i rękodzielnicze, potrawy regionalne, wyroby i tradycje kulinarne Nowego Wiśnicza oraz święta Bożego Narodzenia.