Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-04-26 18:43:57 przez system

Powiat: Nowe szanse dla starych nieruchomości

Dziś podczas sesji Rady Powiatu była mowa o dwóch niewykorzystanych nieruchomościach, należących do Powiatu: szkole w Cerekwi i budynku po Pogotowiu Ratunkowym.

Umowa na dzierżawę budynku w Cerekwi ma być podpisana z ks. Isakowiczem - Zaleskim na dniach, jeszcze przed majem, jak zapewniał starosta Ludwik Węgrzyn. W myśl tej umowy Fundacja Brata Alberta ma wyremontować szkołę, a w zamian Starostwo będzie przez 10 lat pobierać jedynie symboliczną opłatę 10 zł za miesiąc.

Co do budynku po Pogotowiu, pojawiła się szansa aby przenieść tam część Szkoły Muzycznej II stopnia w Bochni, która w obecnej lokalizacji pęka w szwach, a dzieci uczą się tam do godz. 20. Musi być jednak spełnionych kilka warunków: po pierwsze rzeczoznawcy powinni zawyrokować czy budynek nadaje się na szkołę muzyczną. Po drugie projekt musi znaleźć poparcie organu założycielskiego Szkoły Muzycznej, czyli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ministerstwo powinno też partycypować w remoncie budynku.

Przez długi czas nad tą nieruchomością „wisiała” konieczność przeznaczenia jej na cele ochrony zdrowia. Jak zapewniał starosta, obowiązek ten już nie istnieje.

Pomimo kilkakrotnych przetargów, Pogotowia nie udało się sprzedać.