Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-07-30 09:35:31 przez system

Powstanie dom Senior-Wigor

Ponad 250 tysięcy złotych otrzymał powiat bocheński na utworzenie dziennego domu Senior-Wigor. Łącznie wsparcie otrzyma 119 samorządów. 9 placówek powstanie w Małopolsce – w tym jeden obiekt w powiecie bocheńskim.

Działalność bieżąca Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Bochni związana będzie m.in. z zapewnieniem i zagospodarowaniem przestrzeni m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Uczestnikom zapewniony będzie ciepły posiłek. Seniorzy będą mogli spędzić tam co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Działalność domu będzie związana m.in. ze świadczeniem usług socjalnych, edukacyjnych, kulturalno-oświatowych, aktywności ruchowej.

- Aktywizacja i wspieranie seniorów jest jednym z priorytetów działań samorządu powiatowego. Dom który powstanie będzie połączenie uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego. Dom będzie mieścił się przy ul. Karolina, po przeprowadzeniu wszystkich koniecznych prac powinien zostać otwarty już w grudniu tego roku – mówi starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

Placówka będzie funkcjonować od poniedziałku do piątku, zapewniony zostanie transport seniorów z i do miejsca zamieszkania, w szczególności osobom mającym trudności w poruszaniu się.