Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2018-10-01 19:47:46 przez system

Pożar w Werner Kenkel? Spokojnie. To tylko ćwiczenia

O godz. 1100 dyżurny SK KP PSP w Bochni otrzymuje informację z firmy WERNER KENKEL zlokalizowanej w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej, że w części produkcyjnej doszło do powstania pożaru. Pożarem objęte są pomieszczenie wytwórni kleju, magazyn surowca, jak również dach obiektu. Kierownictwo zakładu dokonało ewakuacji pracowników, na miejscu zbiórki brakuje 3 pracowników, którzy pracowali w strefie objętej pożarem.

To jedynie scenariusz naszych ćwiczeń, które odbyły się 28 września 2018 r. (piątek) o godz. 10:00 na terenie firmy WERNER-KENKEL. Tym razem strażacy przećwiczyli prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych na dużych kompleksach przemysłowych.
W ćwiczeniach uczestniczyło 30 zastępów pożarniczych, w tym 14 zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz 16 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu powiatu bocheńskiego. Ćwiczenia zakończyły się ogodz. 14:00. Zarówno podczas samych ćwiczeń, jak również podczas alarmowania oraz dojazdu jednostek do miejsca zdarzenia nastąpiło przemieszczanie znacznych ilości sił i środków. Podejęto wszelkie starania i zabezpieczenia, aby nie wystąpiły utrudnienia w ruchu.