Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-11-17 21:35:20 przez Czas2012

Pracownicy z powiatu wspomogą sanepid

Przeszkoleni pracownicy jednostek organizacyjnych Powiatu Bocheńskiego będą wspomagać Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bochni. Do pomocy zostanie również skierowanych 3 stażystów z Urzędu Pracy. Pomoc zaoferowały również samorządy gminne. Ma to pomóc usprawnić działania sanepidu – informuje Starostwo Powiatowe.

Pani Halina Bielec, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni zwróciła się o pomoc podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Powiatowego Sztabu Kryzysowego, zwołanego przez Starostę Bocheńskiego w którym uczestniczyli również burmistrzowie, wójtowie oraz komendacji policji i straży.

Niestety sytuacja epidemiologiczna jest trudna, a wsparcie ciężko pracującego personelu sanepidu jest bardzo ważne – mówi Starosta Bocheński Adam Korta.

Trzech pracowników oraz trzech stażystów rozpocznie pracę w tym tygodniu. Docelowo pomogą m.in. w sporządzaniu raportów, aktualizowaniu i wprowadzaniu danych do odpowiednich systemów. Wcześniej przejdą odpowiednie szkolenie w siedzibie inspekcji.