Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-12-08 15:07:20 przez system

Prawie 5 mln dla starostwa na realizację e-usług

Starostwo Powiatowe w Bochni otrzymało prawie 5 mln zł dofinansowania na realizację projektu pn. „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Bocheńskiego”.

Tym samym już niedługo w ofercie Starostwa pojawią się m.in. e-usługi, a w tym "Sklep geodezyjny on-line". Wdrożona zostanie automatyzacja procesów i procedur administracyjnych, objętych projektem: od momentu złożenia wniosku przez interesanta, poprzez obsługę wniosku w systemie zarządzającym bazą danych (PZGiK), obsługę płatności elektronicznej, aż do wydania wnioskowanych informacji lub dokumentów w postaci elektronicznej.

    • Wdrożenie nowych rozwiązań informatycznych w zakresie geodezji to kolejny krok związany z wychodzeniem naprzeciw potrzeb naszych mieszkańców, a także konsekwentnie realizowane podnoszenie jakości świadczonych usług, warto dodać , że realizacja planowanych działań przyczyni się do ograniczenia czasu obsługi interesantów* - mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Projekt pozwoli na zwiększenie dostępności do danych i dokumentów związanych z informacją przestrzenną dla wszystkich osób bez konieczności wizyty w urzędzie. W ramach realizacji projektu uruchomiona zostanie możliwość pozyskania dowolnych danych i dokumentów związanych z informacją przestrzenną w całości drogą elektroniczną wraz z finalizacją procesu za pomocą płatności elektronicznej.

Projekt wybrany do dofinansowania w ramach Poddziałania 2.1.4 E-usługi w informacji przestrzennej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.Wartość całkowita projektu: 5 430 563 zł, z tego dofinansowanie: 4 887 507 zł.