Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2017-04-24 22:35:58 przez system

Prawie 5 tys. na zbiorniki w Kamerunie

Trwa zbiórka makulatury na budowę zbiorników rozprowadzających wodę w Kamerunie. W sobotę 22 kwietnia zebrano prawie 5 tys. zł. Zbiórka została przeprowadzona w ramach akcji „Makulatura na Misje”.

Pomimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych w sobotę 22.04.2017 do trzech kontenerów ustawionych przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni zebrano 10 820 kg zużytego papieru, oraz dostarczono kartki z wcześniej oddaną makulaturą na 2 442 kg od osób prywatnych i jednej bocheńskiej szkoły ( ZS Nr 3). Łącznie zebrano 13 262 kg, co daje kwotę 4 759,00 zł. Ponadto 2 osoby przekazały darowiznę w wysokości 60,00 zł.

Tak więc konto budowy zbiorników rozprowadzających wodę z wykopanej na początku kwietnia studni w stolicy Kamerunu Yaounde zostanie powiększone o kwotę 4 819,00 zł.

- Ludzie o otwartym sercu i dobrej woli nie zawiedli – mówi Maria Ślusarz – koordynator akcji. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli z całej Bochni i okolic, a nawet z Krakowa. Dziękujemy szczególnie tym, którzy już rozpoczęli z nami czwarty rok nie opuszczają żadnej zbiórki i zawsze przynoszą zużyty papier by zamienić go na wodę. Budujące dla nas jest to, że z każdym rokiem przybywa tych osób, które systematycznie segregują odpady. Słowa wdzięczności kierujemy do osób i instytucji, które pomogły nam w nagłośnieniu i rozreklamowaniu akcji. Szczególne wyrazy wdzięczności za każdą dołożoną cegiełkę do ich rozpoczętego dzieła przesyłają pamiętające w modlitwie o wszystkich darczyńcach Siostry Pasjonistki. Zapraszamy do następnej zbiórki makulatury w dniu 10 czerwca 2017 r przy kościele św. Jana Nepomucena w Bochni.