Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2016-09-16 15:08:03 przez system

Prawie pól miliona złotych dla powiatu od PFRON

W środę 14 września w starostwie powiatowym w Bochni odbyło się spotkanie, podczas którego podpisano umowę, w ramach której w powiecie realizowane będzie pięć projektów.

Z ramienia powiatu umowę podpisał starosta Ludwik Węgrzyn oraz wicestarosta Józef Mroczek, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych reprezentowała dyrektor Małopolskiego Oddziału PRFON Marta Mordarska.
Otrzymane środki przeznaczone zostaną na zakup samochodu dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łapanowie, Domu Pomocy Społecznej w Bochni oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni. Będą to pojazdy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku. Ponadto w SOSW w Bochni wykonane zostaną sanitariaty dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

- Środki te będące odpowiedzią na potrzeby naszego lokalnego środowiska osób niepełnosprawnych w znacznym stopniu poprawią możliwości funkcjonowania naszych placówek i ich podopiecznych, co mnie ogromnie cieszy -mówi starosta bocheński, Ludwik Węgrzyn.

Łączna kwota dofinansowania wynosi 495,887 zł, natomiast wysokość wkładu własnego powiatu to 274,929 zł.