Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-10-09 10:22:57 przez Czas2012

Próba sił w Radzie Powiatu – przewodnicząca zostaje

Podczas dzisiejszego nadzwyczajnego posiedzenia Rady Powiatu nie udało się radnym Klubu Prawa i Sprawiedliwości odwołać przewodniczącej Bernadetty Gąsiorek. W głosowaniu o odwołanie na korzyść obecnej przewodniczącej przeważył jeden głos.

Dziś (9.10.21) o godz. 8.00 rano odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Sesja zwołana była na wniosek 6 radnych Klubu Prawo i Sprawiedliwość (Piotr Bartyzel, Paweł Leśniak, Józef Mroczek, Marek Patalita, Józef Radzięta, Rafał Sroka). Pierwotnie planowana była na poniedziałek na godz. 11.00 jak zapisane było we wniosku. Sesję jednak przełożono na sobotę rano. Głównym powodem zwołania posiedzenia był wniosek o odwołanie obecnej przewodniczącej Bernadetty Gąsiorek. We wniosku złożonym na ręce przewodniczącej jako główny powód odwołania widnieje niewłaściwy i chaotyczny sposób prowadzenia Rady oraz brak przedstawiciele klubu w Prezydium Rady.

Chcemy sprawnego kierowania obradami a nie chaosu. Chcemy również by największy klub w Radzie Powiatu miał swojego przedstawiciela w Prezydium Rady. Tematy te są pilne dlatego nimi uzasadniamy wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji – napisali radni Prawa i Sprawiedliwości we wniosku.

Na sali obecni byli wszyscy radni (23). Wynik tajnego głosowania pozwolił obecnej przewodniczącej nadal sprawować tę funkcję. 11 radnych opowiedziało się za odwołaniem, 12 zagłosowało przeciw.

/media/user/images/upload/Pazdziernik/Pazdz 2021/DSC_4293.JPG

Dzisiejsze nadzwyczajne i bardzo nietypowe sobotnie posiedzenie Rady Powiatu wzbudziło sporo spekulacji. Oficjalny powód jaki podano w uzasadnieniu o chaotycznym prowadzeniu Rady przez przewodniczącą i braku przedstawiciela w Prezydium wydawał się dla wielu mało wiarygodnym, zwłaszcza, że podobne nadzwyczajne Rady gdzie chodziło o odwołanie przewodniczących odbyły się niedawno w innych miejscowościach jak np. w Myślenicach. Sesja trwała niespełna godzinę i odbyła się bez dyskusji jakie zazwyczaj mają miejsce przed głosowaniem.