Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2020-11-04 20:29:41 przez DML

Problemy szkół ze zdalnym nauczaniem - wniosek radnego

Do Urzędu Miasta docierają liczne skargi, które dotyczą trudności jakie przysparza nauczycielom system pracy zdalnej. Na prośbę bocheńskiego Radnego Edwarda Dźwigaja Komisja Prawa i Spraw Lokalnych zawnioskowała o pomoc informatyczną dla jednostek oświatowych na terenie Bochni. Przede wszystkim chodzi o wsparcie w zakresie informatyki, łączności oraz programowania w trakcie prowadzenia zajęć zdalnych. Wiąże się to z zatrudnieniem osoby, czy też osób, które prowadziłyby nadzór techniczny nad zajęciami jako oparcie dla nauczycieli, którzy dotychczas próbowali na własną rękę uporać się z problemami sieciowymi.

Od 26. października uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych przeszli na naukę zdalną i dołączyli tym samym do uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których podobne obostrzenia obowiązują od 19. października. Restrykcje będą w mocy przez co najmniej dwa tygodnie. Uczniowie klas 1-3, a także przedszkoli nadal uczą się stacjonarnie.

Już pierwszego dnia obowiązujących obostrzeń bocheńska Szkoła Podstawowa nr 5 borykała się z kwestią połączenia uczniów z siecią. Placówka miała kłopot z powiązaniem danych z kontami Microsoft, przez co zajęcia się nie odbyły, a kadra nauczycielska z dyr. Sumarą na czele, zmuszona została rozwiązać problem samodzielnie.

Wniosek, który złożyli Radni, przyjęty został jednogłośnie, niemniej pozostaje pytanie, jak długo potrwają wszelkie procedury z finalnym zatrudnieniem osób odpowiedzialnych za pomoc techniczną i czy miasto zdąży przed końcem drugiej fali pandemii?