Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-12-07 09:22:56 przez system

Produkował narkotyki przy ul. Górskiej

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Bochni, który w wynajętym domu założył i prowadził profesjonalną plantację konopi indyjskich. W trakcie oględzin miejsca zdarzenia policjanci zabezpieczyli 29 sztuk roślin w różnym stadium rozwoju, oraz profesjonalny sprzęt do prowadzenia nielegalnej uprawy. Za uprawę konopi indyjskich zatrzymanemu grozi kara 2 lat więzienia.

Na początku grudnia policjanci weszli do jednego z domów przy ulicy Górskiej w Bochni, gdzie zatrzymali kompletnie zaskoczonego 25-latka, najemcę budynku. Z informacji, jakie posiadali policjanci zatrzymany mężczyzna zajmował się nielegalną uprawą konopi indyjskich, z których wytwarza się środek odurzający w postaci marihuany. Informacje o przestępczym procederze prowadzonym przez 25-latka szybko się potwierdziły.

Plantacja znajdowała się w jednym z pokoi, gdzie mężczyzna za pomocą płyt gipsowych oraz folii termicznej wyodrębnił przestrzeń niezbędna do prowadzenia plantacji. Z zewnątrz pomieszczenie zdawało się być garderobą, jednak w środku skrywało profesjonalną plantację, wyposażoną w samodzielny system wentylacji z filtrami węglowymi i wentylatorami, które utrzymywały odpowiednią wilgotność i temperaturę powietrz, sprzyjającą uprawie roślin. Ponadto wentylacja spełniała zadanie eliminacji charakterystycznego zapachu, jaki mają konopie indyjskie. Dzięki specjalnym filtrom zapach ten był wchłaniany, co pozwalało niepostrzeżenie prowadzić nielegalną uprawę. Oprócz sprzętu policjanci zabezpieczyli odżywki, które zapewniały właściwy rozwój roślin oraz 29 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach rozwoju.
Zatrzymany mężczyzna tłumaczył się policjantom, że marihuanę uprawiał do celów leczniczych, a wszelkie informacje niezbędne do prowadzenia plantacji czerpał z Internetu.

Policjanci przedstawili 25-latkowi zarzut uprawy konopi indyjskich, która w świetle prawa jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 2.

  • Zatrzymanie 25-latka to niejedyny efekt walki bocheńskiej policji z problemem występowania środków odurzających na terenie powiatu bocheńskiego. W tym samym dniu, na ulicy Brzeźnickiej w Bochni, policjanci wydziału prewencji zatrzymali 16-latka, który miał przy sobie blisko 7 gramów suszu marihuany. Nieletni trafił pod opiekę rodziców, a jego sprawą wkrótce zajmie się sąd rodzinny – informuje mł. asp. Łukasz Ostręga z bocheńskiej policji.