Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-05-27 19:11:48 przez system

Prof. Bernacki trafi do Kancelarii Prezydenta?

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Włodzimierz Bernacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, mający swe biuro także w Bochni, historyk i politolog, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego trafi do Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Jego nazwisko pojawia się na nieoficjalnej giełdzie nazwisk, które chciałby zabrać ze sobą prezydent-elekt. W Belwederze profesor odpowiadałby za sprawy nauki.

Włodzimierze Bernacki - politolog, absolwent UJ Kraków (1987 r.). W latach 1986-88 nauczyciel w Zespole Szkół w Proszowicach. Od 1988 r. asystent, potem adiunkt, obecnie profesor nadzwyczajny UJ. Doktorat z nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce: 1994; habilitacja: 2005; od 2013 r. profesor nauk humanistycznych. Od 2001 roku wykładowca i profesor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Od 2005 roku kierownik Zakładu Myśli Politycznej. W latach 2008 - 2012 dyrektor Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Autor kilku, współautor kilkunastu książek; publikuje w „Naszym Dzienniku”, „Gazecie Polskiej”, "Gazecie Polskiej Codziennie" i „Nowym Państwie”. Redaktor naczelny "Zeszytów Politycznych Prawa i Sprawiedliwości". Wiceprzewodniczący Towarzystwa Nauczycieli Szkół Polskich, współzałożyciel AKO im Lecha Kaczyńskiego w Krakowie. Do 2012 roku wiceprzewodniczący Rady Programowej "Radia Kraków" (przestał pełnić tę funkcję w proteście wobec polityki koncesyjnej państwa). Prezes Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem, wiceprezes Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.