Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2021-11-25 12:16:24 przez Czas2012

Przebudowa drogi do "Łosia" na ukończeniu

Kończą się prace związane z modernizacją drogi powiatowej w ciągu ul. Strzeleckiej do ośrodka ,,Łoś” w Bochni. Całość inwestycji pochłonie 1,4 miliona złotych.

Do tej pory została wykonana kanalizacja deszczowa, dokonano wymiany i stabilizacji podbudowy pod jezdnię wraz z ułożeniem nowej nawierzchni asfaltowej na całym modernizowanym odcinku drogi – informuje Starostwo Powiatowe. Od strony potoku wzmocniono i zabezpieczono korpus drogi koszami siatkowo-kamiennymi. Aktualnie trwają prace związane z wykonaniem chodnika.

Głównym celem przebudowy jest poprawienie bezpieczeństwa ruchu drogowego tak dla zmotoryzowanych jak i pieszych. Będzie to osiągnięte poprzez rozbudowę jezdni na długości prawie pół kilometra, budowę 300 metrowego odcinka chodnika, budowę wyniesionego przejścia dla pieszych i wykonane zostanie jeszcze oznakowanie poziome i pionowe wg zatwierdzonej stałej organizacji ruchu. Przebudowano również zjazdy publiczne i indywidualne.

Inwestycja została sfinansowana z subwencji rezerwy ogólnej z Ministerstwa Infrastruktury oraz budżetów Powiatu Bocheńskiego i Gminy Miasta Bochnia. Prace prowadzone będą do grudnia br.

To już drugi etap modernizacji drogi powiatowej na odcinku Bochnia – Pogwizdów. W ubiegłym roku wyremontowaliśmy prawie 2 kilometrowy odcinek drogi za blisko 1,3 miliona zł. To ważny szlak komunikacyjny na terenie naszego powiatu, tym bardziej cieszy fakt, że udało się zrealizować tę inwestycję — mówi starosta Adam Korta.

Info: Starostwo Powiatowe