Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-10-06 21:21:55 przez system

Przeciw islamizacji: partia KORWiN rozpoczęła kampanię

5 października w Miejskim Domu Kultury w Bochni odbyła się konferencja prasowa partii KORWiN. Zostali podczas niej zaprezentowani kandydaci z okręgu tarnowskiego do Sejmu oraz Senatu RP. Wolny rynek, stop islamizacji, silna armia, stop wysokim podatkom to tylko niektóre punkty programu KORWiNA. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jest to do tej pory jedyna partia zdecydowanie przeciwna importowi imigrantów do naszego kraju.

Kampania partii jest oparta o trzy podstawowe hasła: wolność, własność oraz sprawiedliwość. Zagadnienia te podczas spotkania z dziennikarzami rozwinął Artur Gondek, 23- letni mieszkaniec Bochni, który jest „jedynką” do Sejmu RP na listach partii KORWiN w okręgu tarnowskim.

Poniżej prezentujemy cytaty z wypowiedzi kandydata:


Wolność mojej pięści kończy się dopiero w momencie ,kiedy naruszam wolność cudzego nosa. Mogę sobie zrobić z pięścią co tylko chce, jeżeli tylko nie szkodzę innym. Jeżeli szkodzę sobie sam, to sam ponoszę tego konsekwencje.

Każdy człowiek ma prawo do własności. Jeżeli mam szczęście, jest to moje szczęście i wygrywam nagrodę. Państwu nic do tego. Jeżeli dostaję spadek po dziadkach, to jest to spadek po moich dziadkach. Państwo nie powinno w to ingerować. Każdy Polak powinien mieć poczucie własności, powinien bronić tej własności, nawet wtedy, kiedy na teren jego posesji wejdzie złodziej. Każdy powinien mieć prawo do broni, aby bronić własnych własności.

Za zbrodnie powinna być sprawiedliwa kara. Morderców powinno się karać karą śmierci, natomiast osoby, które nikomu nie szkodzą nie powinno się w ogóle kara – mówił podczas konferencji Artur Gondek.

Ponadto przedstawiciel partii KORWiN przedstawił zagadnienia pokazujące kolejne punkty programu wyborczego. Oto one:

Stop podatkom: Jesteśmy za likwidacją podatku dochodowego, obniżeniem podatku VAT do progu 15%. Wierzymy, że obniżając tak podatki ściągnie do nas zagraniczny kapitał ,dzięki czemu Polska będzie się rozwijać. Podatek dochodowy jest karą za pracę. Zabiera się pieniądze temu, który jest zaradny, zabiera się przedsiębiorcy, który zarabia więcej i musi płacić więcej podatków. Zabiera się to co wypracuje, a daje się tym, którzy pracować nie chcą, którzy chcą żyć jedynie na socjale. Rozróżnijmy również tych, którzy nie mogą pracować i tych, którzy nie chcą pracować. Takich nie brakuje, ponieważ w Polsce mamy system socjalistyczny.

Stop islamizacji : Nie możemy pozwolić na to, aby obca kultura osiedliła się tutaj. Nie możemy powiedzieć, że naród Polski jest ksenofobiczny, ale sprowadzając imigrantów sprowadzamy wrogą nam kulturę osób, które przyjeżdżają po zasiłki. W Polsce nie ma jeszcze imigrantów, ponieważ mamy bardzo niski socjal. W Niemczech, Austrii czy krajach Skandynawskich ten socjal jest znacznie wyższy, przez co odsetek imigrantów jest znacząco wyższy. Nie możemy pozwolić na to, aby obca kultura była stawiana przed Polakami - chrześcijanami. Polacy zamieszkujący okolice Doniecka muszą uchylać się przed kulami i deklarują, że mogą sprzątać ulice, aby tylko móc tutaj przyjechać. To samo chrześcijanie w Syrii. To im powinniśmy pomóc w pierwszej kolejności.

Wolny rynek: Państwo powinno jak najmniej ingerować w rynek. On zawsze sam będzie się kierował swoimi zasadami, będzie nim rządzić niewidzialna ręka rynku. Niepotrzebne są żadne uchwały czy regulacje.

Silna armia: Musimy mieć silną, liczącą 400 tys. żołnierzy zawodową armię ludzi, którzy będą przeszkoleni, będą mieli właściwy sprzęt, który będzie nam gwarantował suwerenność i obronę naszych granic. Powinniśmy przeznaczyć 2% PKB na naszą armię – prezentował program wyborczy Artur Gondek.

Oprócz bocheńskiej „jedynki” w konferencji prasowej udział wzięli również inni kandydaci z list partii KORWiN. Jednym z nich był Grzegorz Przybyło z powiatu brzeskiego, który ubiega się o mandat senatora czy Radosław Macoń, który startuje z ostatniego miejsca w okręgu 15.