Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2015-12-15 18:27:54 przez system

Przez godzinę był komendantem bocheńskich policjantów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni pomogli spełnić marzenie 15-letniego Dawida, który zapragnął poznać pracę bocheńskich stróżów prawa. Chłopiec od 6 roku życia zmaga się z bardzo poważna chorobą nowotworową. Dzięki staraniom rodziców i swojego nauczyciela oraz przychylności Komendanta Powiatowego Policji w Bochni Dawid mógł poznać od podszewki tajniki pracy policjantów.

W towarzystwie Komendanta Powiatowego Policji w Bochni – mł. insp. Mariusza Dymury, Dawid zwiedził budynek komendy, słuchając jednocześnie o tym, jak wygląda i na czym polega codzienna służba bocheńskich policjantów. Dawid przez niespełna godzinę mógł poczuć się jak Komendant Powiatowy Policji w Bochni, zasiadając m.in. za biurkiem szefa bocheńskiej Policji, mając na sobie podarowany przez komendanta mundur.

Na pożegnanie Dawid otrzymał od komendanta liczne upominki, które będą przypominały mu o tej wizycie. Najwspanialsze jest to, że w tej danej chwili Dawid mógł zapomnieć o swojej chorobie, a jego uśmiech na twarzy był najwspanialszą nagrodą za urzeczywistnienie jego marzeń.

- Wszyscy policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni życzą Dawidowi mnóstwo siły w walce z chorobą, zdrowia i wielu takich chwil, w których na jego twarzy gościł będzie uśmiech wyrażający najszczerszą radość dziecka - podsumowuje wizytę niecodziennego gościa oficer prasowych bocheńskiej komendy mł. asp. Łukasz Ostręga.