Kategoria: Bochnia - wydarzenia
Opublikowano: 2023-03-15 19:42:29 przez Czas2012

PTTK -  najemcą “Lodowni” na Plantach Salinarnych

Na wniosek bocheńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, radni wyrazili zgodę na najem lokalu użytkowego o powierzchni 30,7 m kw. przy ul. Orackiej 2 (dawna lodownia) na okres 10 lat. Uchwała Rady była konieczna, gdyż najem odbywa się w trybie bezprzetargowym i jest dłuższy niż 3 lata. Ustalono czynsz na kwotę 5 zł za metr kwadratowy.

Przemysław Babicz, kierownik Referatu Gospodarki Lokalami, poinformował, że na wynajem tego lokalu zorganizowano sześć przetargów ustnych nieograniczonych, jednakże nie było ani jednej oferty.

Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Kosturkiewicz zaznaczył, że: wartość odtworzeniowa to 12 zł za metr kwadratowy, a więc czynsz jest dwukrotnie poniżej tej wartości - dodając, że - chodzi o minimalizację strat, które ponosimy z tytułu remontu tego budynku.

Jak pisze we wniosku o najem, bocheński oddział  PTTK: W lokalu będzie prowadzona działalność w zakresie turystyki, kultury i oświaty, która wpisuje się w turystyczne przeznaczenie tej części miasta. W planach jest prowadzenie sklepiku z pamiątkami oraz produktami lokalnymi i regionalnymi

Nie znamy jeszcze dokładnej daty otwarcia oddziału. Jak poinformował nas jeden z pracowników bocheńskiego oddziału PTTK: Myśleliśmy o otwarciu już w kwietniu, ale wydaje się, że to jeszcze trochę potrwa. Teraz musimy się skupić na doprecyzowaniu umowy najmu, oraz na sprawach technicznych - internet, telefony itd.  

KS